REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanki na stażu w Parlamencie Europejskim

Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego umożliwia młodzieży z Podkarpacia odbycie miesięcznych staży w swoim biurze poselskim w Brukseli. W miesiącu październiku z takiej szansy miały okazję skorzystać dwie Sanoczanki: Olga Woźniak oraz Katarzyna Mrugała.

Obydwie zgodnie twierdzą, że pobyt w Parlamencie Europejskim to świetna szansa zdobycia nowego doświadczenia, zapoznania się z funkcjonowaniem fundamentalnej instytucji europejskiej oraz niesamowita przygoda.

Dziewczyny podzieliły się z nami swoimi wspomnieniami z pobytu w Brukseli:
– Staż odbyty w Parlamencie Europejskim w biurze Posłanki Elżbiety Łukacijewskiej był niezwykle ciekawym doświadczeniem. Październik w Brukseli okazał się nie tak mokry od deszczu jak wszyscy przewidywali, a zadania powierzone przez asystentkę Iwonę Słotę prawie zawsze wykonalne – opowiada z uśmiechem Olga.
– Parlament chodź naprawdę wielki i początkowo trochę straszny został zdobyty. Belgijskie gofry i frytki skonsumowane, a wszystkie zabytki Brukseli uwiecznione na zdjęciach. Jako absolwentka internacjologii miałam okazję skonfrontować wiedzę, jaką zdobyłam na studiach z rzeczywistością. Dzięki stażowi mogłam zobaczyć jak funkcjonuje Parlament oraz uczestniczyć w wielu ważnych komisjach, głosowaniach, obradach i innych ciekawych wydarzeniach. Poszerzyłam także swoją wiedze o UE i poznałam wielu ciekawych ludzi – dodaje Olga. Podsumowując: – Jestem bardzo wdzięczna Pani Poseł za możliwość spędzenia miesiąca w tym niezwykłym miejscu, a asystentce Iwonie za wszelką pomoc i rady.

– Październik spędzony w Brukseli, gdzie odbywałam staż w Parlamencie Europejskim okazał się naprawdę ciekawym doświadczeniem. Dzięki Pani Poseł Elżbiecie Łukacijewskiej miałam możliwość przekonać się jak wygląda praca w tak dużej i ważnej organizacji. Cały miesiąc obfitował w ciekawe doświadczenia, począwszy od uczestnictwa w konferencjach, komisjach, zebraniach, kończąc na zwiedzaniu Brukseli, Atnwerpii, Amsterdamu czy Ostendy – wspomina Kasia
– Jestem pewna że nie zapomnę smaku belgijskiej czekolady, gofrów czy frytek z majonezem. Dzięki stażowi zwiększyłam swoją wiedzę o Unii Europejskiej, poznałam wielu ciekawych ludzi i nabyłam nowych umiejętności. Jestem bardzo wdzięczna pani Poseł, jej asystentce Iwonie oraz Oldze z którą odbywałam staż za pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość co do mojej osoby – dodaje z uśmiechem Kasia.

10-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)