REKLAMA
REKLAMA

Sanok oczami Konrada Kuzyszyna

SANOK. Co i jak widzi w naszym mieście Konrad Kuzyszyn związany z Sanokiem już od 46 lat, możemy zobaczyć już 17 września w BWA Galerii Sanockiej. Artysta urodził się w 1961 roku w Białymstoku, ukończył PWSSP w Łodzi.

Obecnie ma tytuł profesora i kieruje pracownią Fotografii i Obrazu Wideo w ASP w Łodzi i Pracownią Kreacji Cyfrowej w ASP w Krakowie. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, wystawia swoje prace w Polsce jak i za granicą.

W 41 czarno-białych fotografiach artysta uchwycił niezwykłość codzienności miasta, sanocką teraźniejszość, swoistość miejsca. Przy pracy nad projektem – jak mówi Kuzyszyn – uświadomił sobie pokusę pójścia tropem sentymentalnych miejsc znanych mu dobrze z dzieciństwa, jednak w trakcie fotografowania najistotniejsze stały się miejsca napotkane przypadkowo, “terytoria obce” i pojedyncze motywy, a rezygnacja z koloru na rzecz czarno-białych zdjęć scharakteryzowało to, co w fotograficznym obrazie rzeczywistości było najistotniejsze.

– Chciałem pokazać – mówi Kuzyszyn – taki sanok, jaki widzę idąc do sklepu, jadąc rowerem czy spacerując, bywam tu sporadycznie, jednak moja <<przewaga>> to brak przyzwyczajeń i rutyny w postrzeganiu miejsca […] W swoich zdjęciach staram się utrwalić tyleż spokoju, co egzystencjalnej trwogi, pustki, co zgiełku detali, świateł i cieni. Pokazać stan fizyczny, jak i metafizyczny. Skłonić do refleksji nad tym co widzialne. Dać świadectwo wszystkiemu, co kłębi się w każdym z nas, co nas otacza i co tworzymy z mozołem każdego dnia lub omijamy obojętnie.

Otwarcie wystawy:
17 września o godzinie 18.00
wystawa czynna do 21pażdziernika

BWA Sanok

16-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)