REKLAMA
REKLAMA

Słuchacze Sanockiego Uniwersytetu III Wieku z wizytą w Parlamencie Europejskim

BRUKSELA/SANOK. W dniach od 4 do 8 października 2010 Pani Poseł Elżbieta Łukacijewska gościła w Parlamencie Europejskim uczestników wycieczki do Brukseli z Województwa Podkarpackiego.

W skład grupy wchodzili studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku, którzy wzięli udział w konkursie „Przekraczamy Granice” zorganizowanym przez Panią Poseł, finaliści Konkursu Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej, zwycięzcy quizu zorganizowanego w trakcie akcji „Bezpieczne Wakacje” na rzeszowskim Rynku, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego
w Rzeszowie oraz Jadzia i Dominika, rzeszowskie gimnastyczki, finalistki programu Mam Talent.

W poniedziałek, 4 października z parkingu przed Rzeszowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rzeszowie, w doskonałych nastrojach wyruszyli uczestnicy wycieczki. Po długiej, aczkolwiek upływającej w miłej atmosferze podróży, autokar dotarł do Brukseli, położonej nad rzeką Senne, stolicy Belgii i Unii Europejskiej.

Pierwszy dzień pobytu rozpoczęło spotkanie w Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli, zwiedzanie budynku PE oraz zdjęcie pod flagami wszystkich państw członkowskich. Po obiedzie w parlamentarnej stołówce grupa z Podkarpacia udała się na krótki briefing nt. funkcjonowania PE z udziałem Pani Poseł Łukacijewskiej. Ponadto spotkanie swoją obecnością zaszczycili Posłowie do PE: Tadeusz Zwiefka oraz Sławomir Nitras. Członkowie grupy mieli w czasie tego spotkania okazję wysłuchać informacji nt. funkcjonowania instytucji unijnych oraz osobiście zadać parlamentarzystom pytania dotyczące ich pracy.

Najważniejszym momentem wizyty, który jednocześnie zakończył zwiedzanie gmachu, był udział w otwarciu sesji plenarnej przez przewodniczącego Jerzego Buzka. Dzień pełen wrażeń zakończyła uroczysta kolacja z Panią Poseł Elżbietą Łukacijewską, po której uczestnicy wyprawy wybrali się na nocne zwiedzanie stolicy.

Ostatni dzień pobytu w Belgii, goście z Podkarpacia rozpoczęli od zwiedzania Brukseli
z Panią przewodnik Marią Kozińską, aby następnie przenieść się do Brugii, zwanej „Flamandzką Wenecją”. Późnym Popołudniem autokar wraz z uczestnikami wyprawy wyruszył w drogę powrotną cięższy nie tylko o bagaż niezapomnianych wrażeń ale również o bezcenne doświadczenia.

21-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)