REKLAMA
REKLAMA

Sukces pszczelarzy z Gminy Bukowsko

W sobotę 6 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się uroczystość pod nazwą „VI Podkarpackie Święto Miodu”. Na obficie zaopatrzonych stoiskach można było posmakować różnych miodów i nalewek podkarpackich oraz podziwiać wytwory z wosku.

W części oficjalnej wystąpił gościnnie Prezydent Polskiego, od niedawna również Europejskiego, Związku Pszczelarzy, urodzony w Nadolanach,  Tadeusz Sabat oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego, Zygmunt Cholewiński. Zgromadzeni w nowoczesnej auli podkarpaccy pszczelarze, w imponującej liczbie około 400 osób, wysłuchali ciekawych, specjalistycznych referatów na temat hodowli pszczół i perspektyw polskiego pszczelarstwa.

Ważnym elementem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą pasiekę Podkarpacia. Ten zaszczytny tytuł wojewódzka komisja konkursowa przyznała pasiece Jana Orybkiewicza z Nagórzan, natomiast miejsce czwarte zdobyła pasieka Eugeniusza Waisa z Nowotańca.

Kolejne trofeum w kategorii miodów otrzymało gospodarstwo pszczelarskie Józefa Płonki z Bukowska. W tej kategorii głosowali sami uczestnicy spotkania, oddając swój głos na konkretny, smakowany miód.

Jan Muszański

09-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)