REKLAMA
REKLAMA

Święto naszych pupili

SANOK. We wtorkowe popołudnie, 5 października, sanoczanie wraz ze swoimi pupilami licznie przybyli na sanocki Rynek. Powodem tego były odbywające się w ramach Światowego Tygodnia Zwierząt uroczystości z okazji Dnia św. Franciszka, patrona zwierząt i ekologów.

Przed kościół oo. Franciszkanów kilkudziesięciu właścicieli przyprowadziło swoje zwierzaki: psy, koty, chomiki, świnki morskie. Były także żółwie i 2 konie. Wszyscy oni otrzymali błogosławieństwo od oo. Franciszkanów. Następnie przemaszerowano w pochodzie ulicami Franciszkańską i 3 Maja i udano się do kościoła na mszę, w której uczestniczyły także zwierzęta.

Podczas mszy z darami na ołtarzu, obok kwiatów i owoców, zostały ofiarowane także świnki morskie. Przed mszą właściciele otrzymali skromne upominki dla swoich milusińskich.

Takie uroczystości odbywają się w Sanoku od kilkunastu lat. Na początku były organizowane przez Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku, później dołączyli do nich oo. franciszkanie. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Kontrolujmy populację naszych zwierząt”.

Prezes Towarzystwa – Krystyna Harna, przekonywała, aby do kwestii posiadania zwierzęcia podejść dojrzale i odpowiedzialnie, nie traktować go, jak zabawki, którą można wyrzucić, kiedy się znudzi.

Każdego, kto chce zaopiekować się porzuconym psem, czy kotem zapraszamy na stronę Towarzystwa www.stonz.sanok.pl

Tam znajdują się ogłoszenia i oferty, a także potrzebne dane kontaktowe.

06-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)