REKLAMA
REKLAMA

Szczęśliwi Templariusze z Nadolan

NADOLANY/GMINA BUKOWSKO.  W sobotę 7 sierpnia, na zaimprowizowanej zielonej wyspie w Nadolanach, klub motocyklowy Templariusze Bieszczady zorganizował „Pierwszy Moto Piknik”.


Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy był Pan Marek Szatkowski z Nadolan, któremu w pracach organizacyjnych pomagali młodzi mieszkańcy niemal z całego powiatu. Przez parking pikniku przejechało ponad 300 motocykli m.in.: z Warszawy, Śląska, Rzeszowa, Jasła, Przemyśla, Nowego Sącza, Łańcuta, Jarosławia, Lublina i całych Bieszczad.

Impreza przebiegała w duchu sportowej rywalizacji. Wiele konkurencji wzbudzało nielada emocje, do najciekawszych na pewno zaliczyć można wolną jazdę motocyklem, przeciągania liny, toczenie opony i inne niemniej dowcipne. W godzinach wieczornych kapele młodzieżowe ze Strzyżowa, Wiśniowej, Jasła, Dydni, Sanoka i Leska, grające rocka i jego odmiany oraz bluesa i formy improwizacyjne, wprowadziły uczestników pikniku w stan jeszcze lepszej, dodajmy spokojnej i bezpiecznej zabawy.

Oczywiście organizatorzy zadbali o wyżywienie gości, zorganizowali ogniska integracyjne, a w niedzielę paradny przejazd kolumny motorów przez gminę. Obawy i niepokoje okolicznych mieszkańców okazały się nieuzasadnione, a Nadolany zyskały ciekawą, miejmy nadzieję rozwojową imprezę, która przyczyni się do dalszej integracji środowiska.
Główny organizator, Pan Marek Szatkowski dziękuje wszystkim młodym ludziom, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie i obsługę imprezy, dziękuje również tym, którzy wsparli piknik rzeczowo i finansowo, należą do nich w szczególności: Pan Robert Pieszczoch, Panie Małgorzata, Monika Pieszczoch, Paweł Kozimor, Szczepan Kocan, Pan Marcin Gorzkowski, Pan Jan Kocan, Pan Daniel Lenio, Pan Zbigniew Jakubowski (sołtys) – wszyscy z Nadolan, Państwo Ewa i Marian Wierzbiccy oraz Pan Stanisław Lenio z Nagórzan, Panowie Mateusz i Tadeusz Tupajowie oraz Pan Roman Smak z Górna, Pan Józef Duduś i Piekarnia GS z Bukowska, Pan Robert Bielak z Zarszyna, Pan Maciej Pytel z agencji reklamy, firma „Kabanos”, strażacy z OSP Nowotaniec i Nowosielec. Dziękuje również Panu Piotrowi Błażejowskiemu, Wójtowi Gminy Bukowsko, za bezpłatne udostępnienie estrady, opłacenie firmy zabezpieczającej sprzęt nagłaśniający, a także „prywatne” wsparcie finansowe.
Mam nadzieję, że tak udana impreza będzie początkiem cyklu i podobnie, jak bukowski festiwal doczeka się niebawem piętnastej edycji, tego sobie i organizatorom życzę i obiecuję nadal wspierać takie ciekawe inicjatywy.
Jan Muszański

18-08-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)