REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

„Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka”- umowa podpisana

SANOK.  W dniu 23.07.2010 roku Burmistrz Miasta Sanoka podpisał umowę na realizację Projektu „Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka”.


Głównym celem projektu jest zwiększenie możliwości dostępu do Internetu przez okres 3 lat wśród osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Uczestnicy projektu odbędą specjalne szkolenie, które pozwoli na to, aby Internet stał się narzędziem pracy i służył edukacji cyfrowej.

W ramach projektu osoby te otrzymają laptop z darmowym dostępem do Internetu. Komputery trafią do dzieci zdolnych, wychowujących się w trudnych warunkach materialnych, osób niepełnosprawnych – znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej. Dzięki podpisanej umowie na realizację Projektu „Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu” osoby zagrożone wykluczeniem społecznym będą mogły bez problemu korzystać z możliwości, jakie niosą ze sobą najnowsze technologie.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku wraz z Urzędem Miasta w najbliższym czasie rozpocznie kwalifikację 300 rodzin, które wezmą udział w programie. Projekt pozwoli na zmniejszenie różnic edukacyjnych, kulturowych i zawodowych, zwiększy aktywność społeczną oraz będzie przeciwdziałał patologiom społecznym.

Projekt organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Całkowita jego wartość wynosi 5 269 120 mln zł, z czego 4 478 752 pochodzi ze środków zewnętrznych.

Źródło:UM Sanok

18-08-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)