REKLAMA
REKLAMA

W Klubie Pani K. wystąpi zespół Junior Stress

SANOK. Już w najbliższą sobotę (13 bm.) w sanockim Klubie Pani K. wystąpi zespół Junior Stress. Koncert rozpocznie się o godz. 21:00. Cena biletu 15 zł.

Miłość do muzyki jamajskiej wyniósł z rodzinnego domu, gdzie słuchał pierwszych kawałków roots reggae i ówczesnego raggamuffin.

W burzliwych czasach podstawówki wraz z kumplami z osiedla (Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej) nagrywał hip hopowe projekty demo do podkradanych Tacie podkładów z kaset, na których niejednokrotnie znaleźć można było jamajskie, dancehall’owe wersje instrumentalne. Stąd droga była już prosta.

Kolejny etap to spotkanie muzyczne z przyszywanym wujkiem NattyB, który zaintrygowany około-hip-hopową twórczością (wtedy jeszcze) Suppa Maga, wyszedł z propozycją wspólnego zaśpiewania…

Oficjalny „debiut sceniczny” Juniora Stressa miał miejsce w trakcie II AntyBabilon Sound Clashu w Łodzi. Tam, jako tajna broń Love Sen-C Music, zaśpiewał dub plate na żywo i ekologiczny protestsong na Real Rocku:). LSM zwyciężył, a Junior dostał w sound systemie stały etat.

Kolejny rok przyniósł bardzo ważne spotkanie NattyB i Jr-a z Vitkiem i Ignatzem (młodszą elesemicką gwardią), które zaowocowało powstaniem projektu GETO BLASTA. Pierwszy koncert miał miejsce w marcu 2003 roku. Chwile po tym wydarzeniu, King Stress wydał (jako prezent na 18 urodziny Juniora), niewielki nakład demka pt.”Propaganja”. Płytka zawierała zbiór nagrań demo NattyB i Juniora Stess’a do jamajskich riddimów.

Od tamtej pory machina imprez ruszyła na dobre i rozpędza się z weekendu na weekend…

Obecnie Jr.Stress to głośny raggowy wokalista, dj, konferansjer i selekta.

Jego nagrania można usłyszeć na większości nowyh polskich projektów reggae-hip hop (m.in.”Polski Ogień”, „Biba”, EastWestRockers „Ciężkie Czasy”, NaturalDreadKillaz „Naturalnie”, TabulaRasa „NiczEgo” , Jah Free’s „Pillar of Salt” , „Bless Ya”, „Kodex 3” itd.)

Dotychczasowy dorobek własny, to prócz wspomnianej juz „Propaganji”, demo zespołu GETO BLASTA „Live inna studio”, mix cd „Witamy w Polsce”, mix cd „Moje Roots”, siedmiocalowy krążek z utworem „Korupcja”, zaśpiewanym wspólnie z NattyB na riddimie Kadubry i wydanym nakładem Siódemki.com, „Płyta nienagrana” dołaczona do Free Colours i 12″ Singiel GETO BLASTA od SIŁA Z POKOJU VERSION RECORDS

Solowy, oficjalny debiut Juniora Stressa pt. „L.S.M.” wyszedł na wiosnę 2009 nakładem wydawnictwa Karrot Kommando. Tuż po tym, specjalnie na potrzeby koncertów Juniora stworzony został zespół Sun El Band, z którym gra do dzisiaj.

Junior, oprócz LSM i GETO BLASTA działa na stałe z załogami: Singledread, Selekta Sound System, Dj Feel-X Sound System, Selekta Frodo, Okazyjnie udziela się w setach praktycznie wszystkich polskich sound systemów i supportuje wiekszość zagranicznych gwiazd, pojawiajacych się w Polsce. Dotychczas wymieniał majka miedzy innymi z: Luciano, Gentlemanem, Horacem Andym, Generalem Deegree, Ronking Joe…

Balangi z udziałem Juniora Stress’a to Raggamuffinowy Ogień (nawijka), pozytywne słowo (konferansjerka), dancehallowy taniec(selekcja), ale przede wszystkim, respekt dla korzeni – Love Sen-C Music.

09-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)