REKLAMA
REKLAMA

ICE RACING: W sezonie 2011 w Cielimowie, Poznaniu i Sanoku

ICE RACING. Po zgłoszeniu kadry narodowej w wyścigach motocyklowych na lodzie do rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Świata poznaliśmy wstępny terminarz zawodów w lodowej odmianie speedwaya, które odbędą się w Polsce w sezonie 2011.

Tradycyjnie, najważniejszym wydarzeniem będzie dwudniowe święto w Sanoku. Po raz piąty kibice będą emocjonować się prestiżowym turniejem Sanok Cup oraz rundą eliminacyjną do mistrzostw świata. Planowane są również zawody w Poznaniu oraz Cielimowie.

Wstępny harmonogram zawodów w Polsce przedstawia się następująco:
2.01.2011 r. – towarzyski turniej indywidualny w Cielimowie k. Gniezna
8.01.2011 r. – godz. 13:30 turniej o Złote Koziołki w Poznaniu (tor regatowy Malta)
21.01.2011 r. – godz. 19:00 runda eliminacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata w Sanoku (tor lodowy Błonie)
22.01.2011 r. – godz. 19:00 V ICE Racing Sanok Cup w Sanoku (tor lodowy Błonie)

Po raz pierwszy zawody odbędą się na naturalnym torze w Cielimowie k. Gniezna. Przypominamy, że do tej pory odbywały się tam jedynie treningi polskich reprezentantów. Na terenie żwirowni Krawczyk także tej zimy wytyczony zostanie tor o długości porównywalnej do torów łyżwiarskich. Zawody będą miały charakter międzynarodowy ze względu na udział najlepszych zawodników z Europy Środkowo-Wschodniej.

Jeśli tylko pogoda pozwoli, 8.01.2011 r. na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się turniej o Złote Koziołki. W ubiegłym roku w organizacji zawodów przeszkodziła odwilż, która w błyskawicznym tempie roztopiła taflę lodową. W tym roku organizatorzy będą przygotowani na możliwie szybkie przesunięcie terminu zawodów.

Punktem kulminacyjnym sezonu będzie dwudniowe święto w Sanoku. 21.01 odbędzie się runda eliminacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata. Dzień później zorganizowany zostanie V ICE Racing Sanok Cup. Informacje na temat przedsprzedaży biletów zostaną przedstawione opinii publicznej w najbliższym czasie. Na przełomie listopada i grudnia planowane są konferencje prasowe w Sanoku oraz w Warszawie, które będą stanowiły zapowiedź zbliżającego się wielkimi krokami sezonu.

Dopiero na przełomie stycznia i lutego zapadnie decyzja o próbie organizacji zawodów na torze Stegny w Warszawie. Przypominamy, że prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Kazimierz Kowalczyk wyraził zgodę na organizację turnieju dopiero na zakończenie sezonu łyżwiarskiego, 26.03.2011 r. Do tej opinii przychylił się dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Janusz Kopaniak. Prezes PZŁS wyraźnie zaznaczył jednak, że kalendarz na sezon 2012 zostanie ułożony w ten sposób, aby turniej mógł odbyć się na Stegnach na początku marca 2012 r.

ICE Racing Team Polska

28-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)