REKLAMA
REKLAMA

ICE RACING: W sezonie 2011 w Cielimowie, Poznaniu i Sanoku

ICE RACING. Po zgłoszeniu kadry narodowej w wyścigach motocyklowych na lodzie do rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Świata poznaliśmy wstępny terminarz zawodów w lodowej odmianie speedwaya, które odbędą się w Polsce w sezonie 2011.

Tradycyjnie, najważniejszym wydarzeniem będzie dwudniowe święto w Sanoku. Po raz piąty kibice będą emocjonować się prestiżowym turniejem Sanok Cup oraz rundą eliminacyjną do mistrzostw świata. Planowane są również zawody w Poznaniu oraz Cielimowie.

Wstępny harmonogram zawodów w Polsce przedstawia się następująco:
2.01.2011 r. – towarzyski turniej indywidualny w Cielimowie k. Gniezna
8.01.2011 r. – godz. 13:30 turniej o Złote Koziołki w Poznaniu (tor regatowy Malta)
21.01.2011 r. – godz. 19:00 runda eliminacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata w Sanoku (tor lodowy Błonie)
22.01.2011 r. – godz. 19:00 V ICE Racing Sanok Cup w Sanoku (tor lodowy Błonie)

Po raz pierwszy zawody odbędą się na naturalnym torze w Cielimowie k. Gniezna. Przypominamy, że do tej pory odbywały się tam jedynie treningi polskich reprezentantów. Na terenie żwirowni Krawczyk także tej zimy wytyczony zostanie tor o długości porównywalnej do torów łyżwiarskich. Zawody będą miały charakter międzynarodowy ze względu na udział najlepszych zawodników z Europy Środkowo-Wschodniej.

Jeśli tylko pogoda pozwoli, 8.01.2011 r. na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się turniej o Złote Koziołki. W ubiegłym roku w organizacji zawodów przeszkodziła odwilż, która w błyskawicznym tempie roztopiła taflę lodową. W tym roku organizatorzy będą przygotowani na możliwie szybkie przesunięcie terminu zawodów.

Punktem kulminacyjnym sezonu będzie dwudniowe święto w Sanoku. 21.01 odbędzie się runda eliminacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata. Dzień później zorganizowany zostanie V ICE Racing Sanok Cup. Informacje na temat przedsprzedaży biletów zostaną przedstawione opinii publicznej w najbliższym czasie. Na przełomie listopada i grudnia planowane są konferencje prasowe w Sanoku oraz w Warszawie, które będą stanowiły zapowiedź zbliżającego się wielkimi krokami sezonu.

Dopiero na przełomie stycznia i lutego zapadnie decyzja o próbie organizacji zawodów na torze Stegny w Warszawie. Przypominamy, że prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Kazimierz Kowalczyk wyraził zgodę na organizację turnieju dopiero na zakończenie sezonu łyżwiarskiego, 26.03.2011 r. Do tej opinii przychylił się dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Janusz Kopaniak. Prezes PZŁS wyraźnie zaznaczył jednak, że kalendarz na sezon 2012 zostanie ułożony w ten sposób, aby turniej mógł odbyć się na Stegnach na początku marca 2012 r.

ICE Racing Team Polska

28-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)