REKLAMA
REKLAMA

Wakacyjne Kino Plenerowe! Zaproszenie do łodzi nad Sanem!

SANOK.  Zapraszamy do łodzi na Białej Górze w Sanoku na pokazy plenerowe! We wtorki i w czwartki, przez wakacje, na ekranie projekcyjnym obejrzeć można największe kinowe hity ostatnich lat oraz ciekawe filmy dokumentalne.  Seanse rozpoczynają się ok. 20.15, a wstęp jest bezpłatny!

Organizatorem kina jest stowarzyszenie Wspólnota Obywatelska na Rzecz Rozwoju Ziemi Sanockiej oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie.

Zapraszamy do łodzi nad Sanem!
Wtorek – 10.08.2010
Godzina 20.15
„Losy niepokornych” – film dokumentalny, 34 min.
Film przedstawia losy powojennego podziemia zbrojnego – tysięcy żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, którzy nie złożyli broni i nie poddali się władzy narzuconej przez “wyzwolicieli”. Cierpieli prześladowania i terror, ale po pół wieku historia przyznała im rację.

CZTERY POKOJE (1995), reżyseria: Quentin Tarantino, Allison Anders, USA.

„Cztery pokoje” to opowieść o jednej nocy, nocy noworocznej, z życia Teda- boya hotelowego. Zaraz na początku filmu otrzymuje on radę od starszego, doświadczonego już pracownika. Niestety biedak nie zdaje sobie sprawy, że z biegiem nocnych godzin zrobi prawie wszystko, co tamten mu odradził. Po pierwsze grupa czarownic potrzebuje Teda, by dostarczył im pewien „składnik” potrzebny do uwarzenia eliksiru, który miał uwolnić ich boginię Dianę. Następnie Ted wkracza w sam środek gwałtownej kłótni kochanków. Tak ostrej, że mężczyzna przystawia broń do głowy boya. W kolejnym pokoju meksykański gangster wraz z żoną „przekonują” go, a raczej zastraszają do opiekowania się przez noc dwójka ich niegrzecznych dzieci. Prawie już nad ranem tej jakże upojnej nocy, upity gwiazdor hollywoodzki wraz z przyjaciółmi prosi go by rozwiązał pewien bardzo niezwykły i niebezpieczny zakład…

Czwartek – 12.08.2010
Godzina: 20.15
Zawód: Prymas Polski – film dokumentalny, 50 min

Film realizowany we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej – na podstawie nieznanych, niepublikowanych dokumentów z archiwum IPN, w oparciu o materiały archiwalne filmowe z archiwum dotąd nieujawnionego, a będącego w gestii IPN. Ks. kardynał Stefan Wyszyński jawi się w tych aktach jako „Polak nieznany”, jako nadzwyczaj jednoznaczny człowiek, którego życie nie miało meandrów i wahań moralnych.

TYGRYS i ŚNIEG / (2005) – komedia, reżyseria: Roberto Benigni, Włochy.

Film opowiada historię Attilio De Giovanni (w tej roli Roberto Benigni), poety zakochanego bez pamięci w Vittorii (Nicoletta Braschi). Niestety, bez wzajemności. Jednak ekstrawagancki i żywiołowy poeta nie ma zamiaru dać za wygraną, a kolejne odrzucenia przez wybrankę jego serca zdają się nie robić na nim wrażenia. By zdobyć serce ukochanej Attilio nie zawaha się znaleźć w najbardziej komicznych i absurdalnych sytuacjach. Z rezultatem… nie zawsze tym oczekiwanym. Nie poddaje się nawet gdy jego…

ZAPRASZAMY!!!

18-08-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)