REKLAMA
REKLAMA

Z życzeniami u Pani Cecyli Klekawki

SANOK. Pani Cecylia Klekawka 18 listopada 2010 roku będzie obchodziła swoje 102 letnie urodziny. Jednak już 16 listopada odbył się uroczysty Jubileusz solenizantki, podczas którego przedstawiciele Urzędu Miasta w Sanoku

złożyli jej serdeczne życzenia w imieniu Burmistrza Miasta Sanoka Wojciecha Blecharczyka oraz przekazali drobny upominek.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego, gdyż Pani Cecylia jest członkiem Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP. Wraz ze swoimi przyjaciółmi z klubu świętowała ten piękny Jubileusz.

Pani Cecylia mimo 102 lat czuje się świetnie i cieszy się doskonałym zdrowiem. Do tej pory maluje obrazy oraz pisze wiersze. Od najmłodszych lat lubiła pisać. Jako nauczycielka języka polskiego przygotowywała akademie, pisała scenariusze.

Kilkaset swoich wierszy autorka zebrała w tomikach: „Wędrówka moja przez życie z Bogiem”, „Niedośpiewana pieśń mojego życia”, „Kalejdoskop rozmyślań i marzeń”.

Pani Cecylia  urodziła się 18 listopada 1908 roku w Ladzinie, małej wiosce koło Rymanowa. Była jedną z dziesięciorga rodzeństwa. Rodzice wymagali od swoich dzieci szacunku i pracowitości. Jak mówi Pani Cecylia, od rodziców przejęła wrażliwość na urodę świata, nauczyła się wyrażać swoje myśli pięknym słowem, urodziwym obrazem, misternym haftem. W 1936 roku wyszła za mąż. Wraz z mężem doczekali się córki oraz syna.

Jubilatka była nauczycielką języka polskiego, ale również kultury słowa. Z prawdziwym zaangażowaniem uczyła wrażliwości na estetykę zawartą w poezji, prozie, muzyce i plastyce. Uczyła nie tylko w szkole i nie tylko dzieci, gdyż już w pierwszej swojej placówce prowadziła chór, przygotowywała okolicznościowe teatrzyki, jasełka, koncerty przy udziale całej miejscowej społeczności, angażując również miejscowe władze.
– Pani Cecylia jest ciepłą osobą, która kocha ludzi i ceni sobie spędzanie czasu z przyjaciółmi. Jest otwarta dla wszystkich i zawsze stara się pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują – mówi Jan Poloczek – prezes Sekcji Emerytów i Rencistów przy Związku Nauczycielstwa w Sanoku
Jubilatce życzymy przede wszystkim zdrowia i kolejnych tak pięknych Jubileuszy.

18-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)