REKLAMA
REKLAMA

Zdarzenie drogowe z udziałem radiowozu

SANOK. Wczoraj wieczorem na ul. Lipińskiego w Sanoku policjanci podjęli pościg za nietrzeźwym kierującym. Mężczyzna został zatrzymany, odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 19. na ul. Lipińskiego sanoccy policjanci jadący radiowozem oznakowanym podjęli pościg za samochodem marki Daewoo Espero. Ze zgłoszenia telefonicznego wynikało, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości. W trakcie pościgu kierujący daewoo zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie wykonał gwałtowny manewr skrętu w prawo, chcąc zajechać drogę kierującemu radiowozem. W rezultacie wjechał do przydrożnego rowu, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać.

Policjant prowadzący radiowóz aby uniknąć zderzenia zjechał na pobocze, uszkadzając przedni zderzak radiowozu. Następnie funkcjonariusz podjął pieszy pościg za sprawcą i zatrzymał nietrzeźwego kierującego, którym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Badanie wykazało u niego 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Zgodnie z prawem mężczyźnie może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, ale o tym zdecyduje sąd.

KPP Sanok

17-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)