REKLAMA
PBS Dydnia
REKLAMA

ZGODA BUDUJE …

Dzięki sprzyjającej aurze dobiega końca remont mostu na „Białą Górę.” Jest realna szansa, że do końca listopada wymienione zadanie zostanie sfinalizowane.  To kolejny duży krok w zakresie rozwoju infrastruktury komunalnej na osiedlu „Wójtostwo”. Następnym milowym krokiem będzie planowana w roku 2011 przebudowa ulic Mickiewicza- Białogórska i dalej w kierunku miejscowości Dobra.

To dzięki dobrej współpracy i współdziałaniu samorządów miasta, powiatu i Zarządu Osiedla dzielnicy Wójtostwo oraz przedstawicieli PO, PIS i PSL na szczeblu wojewódzkim  i centralnym możliwe było i będzie wykonanie wielu inwestycji i wspólnych przedsięwzięć dla rozwoju miasta i Ziemi Sanockiej. Wymienić tutaj można między innymi współpracę
w realizacji takich zadań jak: przebudowa ulic Jana Pawła, Okulickiego i Sienkiewicza, że nie wspomnę o inwestycjach w służbie zdrowia i oświacie.

Aktualnie, ze strony Zarządu Powiatu i Burmistrza Miasta podejmowane są wspólne działania w kierunku partycypacji w kosztach przebudowy ulicy Białogórskiej czy też mostu na ulicy Konarskiego. Sądzić należy, że nowo wybrane Rady Miasta i Powiatu podejmą realizację tych zadań.

Tylko dobra współpraca i współdziałanie gwarantuje harmonijny i realny rozwój miasta i powiatu. A dowodzi tego w sposób niezbity współpraca w kończącej się kadencji.

Nie czas i miejsce na szczegółowe wyliczanie wspólnie zrealizowanych zadań, ale stwierdzić należy, że: obydwa samorządy dzięki dobrej współpracy osiągnęły bardzo dużo.

Nie zawsze współpraca samorządu w minionych kadencjach była dobra i efektywna. W ostatniej kadencji znaleźliśmy wspólny język dla wspólnych celów. Należy pamiętać, że do wspólnego działania potrzeba równych i odpowiedzialnych partnerów. I tacy właśnie się znaleźli, bez względu na przekonania i podziały polityczne.

Na pewno ocenią to mieszkańcy naszego miasta i powiatu w najbliższą niedzielę.

Wacław Krawczyk
Starosta Sanocki 

19-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym: