REKLAMA
REKLAMA

10 LAT SANOCKIEJ PWSZ! Warto studiować w MIEŚCIE KULTURY? (+ video)

SANOK: Artykuł zainteresuje wszystkich młodych ludzi, którzy wybierają studia, tych trochę starszych, którzy pracują i zastanawiają się nad zdobyciem nowych kwalifikacji oraz ciekawych swojego miasta sanoczan.

 


Wydaje się, że to nie dawniej jak wczoraj zniszczone koszary przy Mickiewicza i wysłużony budynek OTL przy ulicy Reymonta zostały przekazane na rzecz powstającej w Sanoku wyższej uczelni … Tymczasem sanocka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa obchodzi w tym roku okrągły jubileusz – 10-lecia istnienia. To okazja do małych podsumowań.

Na początek remonty: 2 duże budynki gruntownie wyremontowane, 3 przebudowane i wyremontowane + bogato wyposażone. Biorąc pod uwagę, że większość funduszy uczelnia musiała pozyskać sama, to niewątpliwie sukces.

Oferta dydaktyczna: startowano z trzema kierunkami licencjackimi, dzisiaj jest ich 10 (w tym 21 specjalności) oraz 6 propozycji studiów podyplomowych.

Pozostała oferta: stypendia, koła naukowe, Akademicki Związek Sportowy, biuro karier, samorząd studencki, , specjalna oferta dla osób niepełnosprawnych. Trudno wszystko wymienić w jednym miejscu.

Podsumowując: uczelnia prze naprzód, rozwija się i kształci kolejnych studentów. Bo chyba o to tutaj chodzi. Na pytanie o losy absolwentów uczelni odpowiadają pracownicy biura karier: Rynek pracy jest trudny, wszyscy to wiemy, wszystkie uczelnie w Polsce mają problem z tym, że część ich absolwentów jest bezrobotnych po studiach. Niestety, uczelnie nie kształtują rynku pracy, pośrednio robią to raczej władze państwa. Tendencja jest jednak taka, że wyższe wykształcenie staje się standardem. Należy o tym pamiętać.

Czy warto więc studiować w MIEŚCIE KULTURY?
Na pewno tak. Studia są o wiele tańsze niż w dużych ośrodkach akademickich, a wykładowcy PWSZ i tak wywodzą się z Krakowa, Rzeszowa, Lublina. Jak mówią studenci: studia w Sanoku są wygodniejsze (bliżej domu), a na wyjazd do dużych uczelni przecież zawsze przyjdzie czas na „magisterce”. Oferta edukacyjna jest dość szeroka i powinna zadowolić zarówno tegorocznych maturzystów (specjalnie dla „poprawkowiczów” przedłużono rekrutację do 28 września), jak i osoby pracujące. Właśnie dla tych drugich przygotowano szeroki wachlarz możliwości dokształcenia się na studiach niestacjonarnych (zaocznych): licencjackich, inżynierskich i podyplomowych. To prosta i łatwa droga do podniesienia swoich kwalifikacji i pozycji na rynku pracy.

Pozostaje więc życzyć Jubilatce dalszych udanych lat ROZWOJU DLA WIEDZY (tak brzmi jubileuszowe hasło), a regionowi – wielu dobrze przygotowanych do pracy zawodowej absolwentów PWSZ.

Dla zainteresowanych link do oferty uczelni: www.pwsz-sanok.edu.pl/info

tekst sponsorowany

23-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)