REKLAMA
REKLAMA

Wykład otwarty na PWSZ

SANOK. Podążając za kilkuletnią już tradycją Zakład Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku organizuje cykl wykładów otwartych dla klas maturalnych wszystkich typów szkół średnich.

Wykłady są prowadzone przez  pracowników naukowych Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz PWSZ w Sanoku – specjalistów z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa. Są adresowane przede wszystkim do kandydatów na studia polonistyczne, ich nauczycieli oraz  wszystkich pasjonatów polskiej literatury, języka i kultury.  Jest to wspaniała okazja, by dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego z języka polskiego oraz poznać sanocką polonistykę, jej wykładowców i studentów.

Najbliższy wykład odbędzie się 18 marca (piątek) o godz. 11:00 w Sali konferencyjnej PWSZ (budynek A). Zostanie on poprowadzony przez dr Agatę Kwaśnicką – starszego wykładowcę PWSZ oraz pracownika Katedry Historii Języka i Dialektologii Wydziału Polonistyki na UJ. Jego tematem będzie „Kultura Prasłowian a język”.

Przed rozpoczęciem wykładu otwartego o godzinie 10.00 w Galerii „De” (budynek D) odbędzie się koncert laureatów konkursu recytatorskiego poświęconego twórcom regionu pod patronatem Janusza Szubera

16-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)