REKLAMA
REKLAMA

Wykład otwarty na PWSZ

SANOK. Podążając za kilkuletnią już tradycją Zakład Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku organizuje cykl wykładów otwartych dla klas maturalnych wszystkich typów szkół średnich.

Wykłady są prowadzone przez  pracowników naukowych Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz PWSZ w Sanoku – specjalistów z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa. Są adresowane przede wszystkim do kandydatów na studia polonistyczne, ich nauczycieli oraz  wszystkich pasjonatów polskiej literatury, języka i kultury.  Jest to wspaniała okazja, by dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego z języka polskiego oraz poznać sanocką polonistykę, jej wykładowców i studentów.

Najbliższy wykład odbędzie się 18 marca (piątek) o godz. 11:00 w Sali konferencyjnej PWSZ (budynek A). Zostanie on poprowadzony przez dr Agatę Kwaśnicką – starszego wykładowcę PWSZ oraz pracownika Katedry Historii Języka i Dialektologii Wydziału Polonistyki na UJ. Jego tematem będzie „Kultura Prasłowian a język”.

Przed rozpoczęciem wykładu otwartego o godzinie 10.00 w Galerii „De” (budynek D) odbędzie się koncert laureatów konkursu recytatorskiego poświęconego twórcom regionu pod patronatem Janusza Szubera

16-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)