REKLAMA
REKLAMA

21–latek przystawił staruszce nóż do szyi i żądał pieniędzy

POWIAT BRZOZOWSKI. Trzy godziny po zgłoszeniu o popełnionym przestępstwie policjanci zatrzymali sprawcę napadu na 84-letnią mieszkankę Jabłonicy Polskiej. Mężczyzna wszedł do domu samotnie mieszkającej kobiety, przystawił jej nóż do szyi i zażądał wydania pieniędzy. Wczoraj Sąd Rejonowy w Brzozowie aresztował sprawcę rozboju na trzy miesiące.

W poniedziałek na Posterunek Policji w Haczowie zgłosiła się 84-letnia mieszkanka Jabłonicy Polskiej. Kobieta poinformowała, że 6 października została napadnięta. Napastnik wszedł do jej domu, przystawił jej nóż do szyi i zażądał wydania pieniędzy. Wystraszona kobieta wydała sprawcy 620 złotych. Wychodząc z domu zagroził, że jeżeli zawiadomi Policję to ją zabije.

Policjanci przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, dokładnie rozpytali pokrzywdzoną i od razu zajęli się ustaleniem sprawcy tego zdarzenia. Na podstawie posiadanego rozpoznania funkcjonariusze wytypowali sprawcę napadu. Trzy godziny po zgłoszeniu policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 21-letniego mieszkańca Haczowa. W trakcie przeszukania funkcjonariusze odnaleźli nóż, którym posłużył się napastnik. Ponadto jak ustalili policjanci młody człowiek w sierpniu skradł pokrzywdzonej 400 złotych.

21-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzieży pieniędzy. Młody człowiek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Prokurator wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Brzozowie przychylił się do wniosku i wczoraj aresztował 21-letniego sprawcę rozboju na trzy miesiące.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 12 lat. Natomiast za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzozów

12-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)