REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Ambasador Ukrainy gościł w Sanoku

SANOK. W poniedziałek, 21 lutego Burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk gościł Ambasadora Ukrainy w Polsce, Markijana Malskyjego. Była to wizyta kurtuazyjno-robocza, zgodna z programem pracy Ambasady Ukraińskiej w Polsce.W tym samym dniu ambasador odwiedził obok Sanoka, także Przemyśl i Rzeszów. Jak sam przyznał, to była pierwsza jego poważna wizyta w Sanoku, choć wiele razy przez niego przejeżdżał.
– Cel wizyty jest dla nas bardzo ważny. Wiadomo, że na tych terenach stosunki polsko-ukraińskie są dobrze rozwinięte na różnych płaszczyznach. Ważne jest, aby cały czas poszerzać te relacje i podejmować nowe kroki – mówił Markijan Malskyj.

Podczas wizyty w Urzędzie Miasta, Burmistrz opowiedział o współpracy polsko-ukraińskiej na przykładzie sanockich miast partnerskich Drohobycza i Kamieńca Podolskiego. Wspomniał także o dobrych relacjach z mniejszością ukraińską w naszym mieście. Wskazał na problemy, które należałoby rozwiązać i w rozwiązanie których sam się angażuje, a mianowicie skrócenie czasu zbyt długich odpraw na granicach polsko-ukraińskich, a także poszerzenie strefy ruchu przygranicznego.

Ambasador z kolei poinformował, że dąży do tego, aby na granicach była wspólna odprawa polsko-ukraińska. Wyraził również uznanie dla działań Burmistrza i z przyjemnością przyjął zaproszenie na kolejne wizyty.

W Sanoku Ambasador odwiedził także arcybiskupa prawosławnej diecezji przemysko-nowosądeckiej o. Adama oraz Związek Ukraińców w Polsce.

22-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)