REKLAMA
REKLAMA

Aby ferie były bezpieczne

PODKARPACIE. 17 stycznia uczniowie z naszego regionu rozpoczną ferie zimowe. Przed nimi dwutygodniowy wypoczynek. Część dzieci i młodzieży wyjedzie na zimowiska, a sporo z nich pozostanie w domach.

Zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dla jednych i drugich będzie teraz jednym z najważniejszych zadań policjantów.

Ferie zimowe w województwie podkarpackim rozpoczynają się 17 stycznia i potrwają do 30 stycznia. W tym okresie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci wypoczywających na terenie naszego województwa.

Aby zimowe ferie należały do udanych, a przede wszystkim aby były bezpieczne apelujemy do rodziców i opiekunów aby zwracali szczególną uwagę na formy spędzania wolnego czasu przez swoich podopiecznych. Wolny czas nie zawsze bywa bowiem odpowiednio zagospodarowany, a doświadczenia z lat ubiegłych wskazują, że w okresie ferii częściej niż zwykle dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży.

Brak zachowania należytej ostrożności i zapewnienia dostatecznej opieki ze strony osób dorosłych powoduje, że w trakcie zabaw na śniegu i lodzie dochodzi do uszkodzeń ciała w tym złamań i zwichnięć oraz utonięć podczas korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych. Dzieci i młodzież stają się także ofiarami wypadków drogowych, zwłaszcza gdy urządzają zabawy zimowe w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Okres ferii związany jest także z organizowaniem wyjazdów na zimowy wypoczynek. W związku z tym przypominamy właścicielom firm przewozowych oraz dyspozytorom autokarów, że pojazdy przeznaczone do przewozu dzieci powinny być sprawne technicznie.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole. Szczególną uwagę policjanci zwracać będą na stan trzeźwości kierowców, dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem. Poza tym policjanci kontrolować będą stan techniczny autokarów, układy hamulcowe, układ kierowniczy, prawidłowe ogumienie, oświetlenie oraz wyposażenie.

KWP

13-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)