REKLAMA
REKLAMA

Artystyczne Ferie w Bazarze Sztuki

SANOK. Artystyczne Ferie w Bazarze Sztuki „W NASZYM MIEŚCIE NUDA SIĘ NIE UDA”. Drodzy Rodzice jeśli nie macie jeszcze planów dla swoich pociech na czas zimowych ferii, sanocka galeria Bazar Sztuki zaprasza na warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci (od lat 6).


Warsztaty to nie tylko sposób na dobrą zabawę ale możliwość kreatywnego i twórczego rozwoju. Nawiązują do tradycyjnych technik ludowych, regionalnego wzornictwa i plastyki obrzędowej.

Aktywna forma zajęć umożliwia rozwój zainteresowań i talentów, które niejednokrotnie zostają tu odkryte. Praca pod kierunkiem mistrzów rzemiosła i artystów owocuje ciekawymi pracami młodych adeptów sztuki, w dotychczas nieznanych technikach i materiałach.

KIEDY I GDZIE ?
18 stycznia (wtorek), Godz. 12:00-13:30 – Malowania na szkle

Zapomniana tradycja wracająca do łask, malowanie prostych motywów, form farbami witrażowymi. Świetna zabawa dla małych i dużych.

18 stycznia (wtorek), Godz. 14:00- 15:30 – Wiklinowe zabawy
Wyplatanie prostych form z wierzby plecionkarskiej zwanej potocznie wikliną. Małe artystyczne formy jak kwiatki, ozdoby, wiklinowe wianki.

Podstawowe techniki wyplotu
Prowadzący:

Katarzyna Onacko – dyplomowany mistrz koszykarstwa i plecionkarstwa. Wykładowca Uniwersytetu Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

19 stycznia (środa), Godz. 12:00-13:30 Eko-Plastyka (program autorski)
Zabawa plastyczna, która staje się także nauką o nasionach i zbożach, może być przyczyną lekcji ekologii;

Używając ziaren zbóż, kasz, i roślin strączkowych oraz kleju sporządzonego z mąki i wody uczestnicy komponują obrazki na grubych tekturach pozyskanych z kartonów przemysłowych.

19 stycznia (środa), Godz. 14:00- 15:30 – Wycinanka
Wspomagająca koordynację psychoruchową i poprawiająca pracę obu półkul. Tradycyjna zabawa kolorowymi arkuszami papieru nożyczkami i klejem.

Uczestnicy mają możliwość poznać elementy dawnego zdobnictwa (dziś powiedzielibyśmy dekoracji wnętrz) w kulturze polskiej i samodzielnie wykonać barwne kompozycje geometryczne.

Przy użyciu niewielu środków czyli – pomocy rąk zaopatrzonych w nożyczki i kolorowe arkusze papieru przy okazji także elementy kompozycji i łączenia barw.

Prowadzący:
Aleksandra Rózga
– Pracownia „Po Prostu”, instruktor rzemiosła artystycznego, animatorka kultury, ludowa śpiewaczka , na stałe współpracująca z ULRA, freelancer

20 Stycznia (czwartek), Godz. 12:00 – 15:00 Zabawa Fotografią!
W
arsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieże (10- 18 lat)

Podczas zajęć uczestnicy poznają różne możliwości aparatu i fotografii. Dowiedzą się jak robić zdjęcia, ale przede wszystkim dlaczego, po co, jakie, itp. Podczas zajęć poznamy reguły fotografii – Każdy umie robić zdjęcia, nie ma jednej niepodważalnej recepty na dobre zdjęcie. Uczymy się przede wszystkim dobrze bawić fotografią – rozumieć nasze działania, wiedzieć co do czego służy, poznać historię tej dziedziny. Uczymy się, że ładne zdjęcia można zrobić każdym aparatem! Uczymy się dbać o fotografię, ćwiczymy naszą spostrzegawczość wypatrując tematów do zdjęć w naszym otoczeniu. Portret. Autoportret.

Na zajęcia należy przynieść własny aparat fotograficzny!

Prowadzacy:
Daniel Michałkiewicz
– fotoreporter, podróżnik. Współpracował z SuperExpressem, Gazetą Wyborczą, Newsweekiem, TVP- fotograf gwiazd publikacje w wielu czasopismach takich jak Show , Na Żywo, Tele Tydzień, związany z kilkoma agencjami takimi jak East News, Medium oraz innymi.

Ur. w Sanoku. Zawsze związany z tworzeniem, grywał w zespole Matragona od 1991 do 1994 roku.

25 Stycznia (wtorek), godz. 12:00 – 13:30 Warsztat papieru Czerpanego
Podczas warsztatów dzieci zabierane są do krainy UŻYTECZNEJ MAKULATURY oraz POTĘGI PRZYRODY. Dowiadują się jak tworzono papier od starożytności po dzień dzisiejszy i czym różni się papier fotograficzny od bibuły? Czy drzewo służy do pisania oddychania czy spalania? Podczas warsztatu zostają przedstawione podstawowe pojęcia związane z RECYKLINGIEM.

25 Stycznia (wtorek), godz.14:00 – 15:00 Mozaika z recyklingu!
Podczas warsztatów dzieci stworzą OBRAZEK-MOZAIKĘ lub ŚWIECZNIK zdobny w mozaikę. Wykorzystamy elementy szklane pochodzące z teoretycznie niepotrzebnych przedmiotów Nauczymy się tworzyć małe dzieła sztuki przynoszące słońce i kolorowe emocje podczas zimowego braku kwiatów wykorzystując RECYKLING w sztuce użytkowej. ReSztuke

Prowadzący:
Paulina Pankowska – trener edukacji ekologicznej ODE Źródła , EkoEdukator, pracownik pracowni witraży Furdyna – Kraków.

ZAPISY:
Na adres bazarsztuki1@gmail.com
Zgłoszenia można dokonać również telefonicznie pod numerem telefonu: 503 374 929

CENA:
10 zł za jeden wybrany warsztat

Uwaga!
Ilość miejsc ograniczona! Możliwość zorganizowania warsztatów dla szkół i grup zorganizowanych w innym terminie!

BAZAR SZTUKI galeria rzeczy i wydarzeń rozmaitych w Sanoku
ul 2 Pułk. Strzelców Podhalańskich 1
503 374 929

13-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)