REKLAMA
REKLAMA

A/H1N1 atakuje Podkarpacie

PODKARPACKIE. Świńska grypa staje się dość poważnym problemem dla mieszkańców Podkarpacia. Od początku bieżącego roku zdiagnozowano 91 osób z objawami grupy A/H1N1, z czego 3 zmarły.Jak zapewnia Rzecznik Prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Dorota Gibała – wszystkie ofiary wliczane były w grupę podwyższonego ryzyka, bowiem jedna z ofiar była w 6 miesiącu ciąży zaś dwie pozostałe cierpiały na przewlekłe schorzenia.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że jedna spośród ofiar to 49-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Zaś drugi przypadek śmiertelny miał miejsce w Szpitalu w Krośnie.

Pamiętajmy że najważniejsza jest profilaktyka i jak sugeruje Dorota Gibała: – Nie bądźmy bohaterami przy grypie, ponieważ zdrowie jest najważniejsze.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie

* SENTINEL jest systemem zintegrowanego nadzoru epidemiologicznego i wirusologicznego
nad grypą. Uczestniczą w nim wybrani lekarze pierwszego kontaktu, stacje sanitarno-epidemiologiczne oraz Krajowy Ośrodek ds. Grypy Narodowego Instytutu Zdrowia
Publicznego–Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie pełniący rolę koordynatora. Badania w kierunku grypy pobierane są od pacjentów w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej.

Michał Bąk

03-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)