REKLAMA
REKLAMA

Akcja prewencyjna „Reaguję – bezpieczniej się czuję” w Sanoku

SANOK. Program „Reaguję- bezpieczniej się czuję” swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej placówek z terenu powiatu. W ubiegłym tygodniu sanoccy policjanci odwiedzili Dom Dziecka, Internat, Zespół Szkół nr 4 oraz Warsztat Terapii Zajęciowej. Uczniom oraz podopiecznym przekazano wiedzę na temat zagrożeń.

 

Sanoccy policjanci w ramach programu prewencyjnego o nazwie „Reaguję- bezpieczniej się czuję” odwiedzili Dom Dziecka, Internat  oraz Zespół Szkół nr 4 w Sanoku. W placówkach tych prowadzili zajęcia z uczniami na temat niebezpiecznych sytuacji jakie mogą ich spotkać każdego dnia.

Policjanci na wstępie tłumaczyli jak należy się zachować w chwili zagrożenia życia lub zdrowia, w jaki sposób zawiadamiać odpowiednie instytucje, jakie przekazywać treści. Funkcjonariusze zwracali uwagę uczestnikom spotkań na obowiązek zgłaszania organom ścigania informacji o przestępstwach i wykroczeniach.

Kolejnym etapem spotkań były zajęcia praktyczne prowadzone przez funkcjonariusza posiadającego specjalne wyszkolenie. Uczestnicy bardzo chętnie brali udział w ćwiczeniach, ucząc się zarazem techniki samoobrony oraz chwytów obezwładniających.

Policjanci odwiedzili również Sanockie Towarzystwo Oświatowe Warsztat Terapii Zajęciowej. Tutaj temetem spotkania były zachowania niezgodne z prawem. Prowadzący prelekcje informowali podpopiecznych jakie zachowania zaliczamy do niezgodnych z prawem. Tłumaczyli jak ustrzec się przed oszustami, kogo i w jaki sposób zawiadomić w przypadku, gdy staniemy się ofiarą lub świadkiem przestępstwa.

Tego typu spotkania są organizowane na wniosek zainteresowanego. Placówki chętne do uczestnictwa w programie prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sanoku,


ul. Witkiewicza 3, 38-500 Sanok lub pod numerem tel. 13 46 57 343.

KPP SANOK

22-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)