REKLAMA
REKLAMA

Akcja policyjna „Wielkanoc 2011”

PODKARPACIE. W Wielki Piątek podkarpaccy policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Takie przypadki będą ujawniane za pomocą fotoradarów – wszystko w ramach działań „Prędkość”, których celem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa na drogach.

Wielki Piątek będzie też dniem, w którym funkcjonariusze rozpoczną działania „Wielkanoc 2011„.

Słoneczna pogoda i dobre warunki na drogach zachęcają kierowców do szybkiej i ryzykownej jazdy. Niestety niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego jednym z priorytetowych zadań Policji jest zmniejszenie zagrożenia wypadkami, które powodowane są przez nadmierną prędkość.

Działania „Prędkość” prowadzone będą w przeddzień świątecznego weekendu – w czasie, kiedy wiele osób będzie podróżować drogami Podkarpacia. Wielki Piątek będzie też dniem, w którym funkcjonariusze rozpoczną działania „Wielkanoc 2011„.

Przez cztery świąteczne dni, a więc do Poniedziałku Wielkanocnego policjanci czuwać będą nad płynnością ruchu. Będą też monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wykroczenia kierowców, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:

-nieprawidłowe wyprzedzanie
-omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych
-nadmierna prędkość
-nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

Baczną uwagę policjanci będą zwracać również na trzeźwość kierowców.

Podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych (od soboty do poniedziałku) podkarpaccy policjanci odnotowali 16 wypadków, w których 25 osób zostało rannych. Na szczęście nikt nie zginął. Zatrzymano 54 nietrzeźwych kierowców.


KWP

21-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)