REKLAMA
REKLAMA

BEZPIECZEŃSTWO KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA. WPŁYW ZMIAN KLIMATU NA ZDROWIE

RZESZÓW. 9 grudnia 2011 roku w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie o godz. 11.00 odbędzie się międzynarodowe seminarium dotyczące problematyki krwiodawstwa oraz krwiolecznictwa. W spotkaniu nt Bezpieczeństwa krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Wpływ zmian klimatu na zdrowie udział wezmą prelegenci zarówno z Polski jak również przedstawiciele europejskich stowarzyszeń zajmujących się powyższą problematyką: m.in. Marek Haber Ministerstwo Zdrowia, przedstawiciel Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), czy David A. Leiby z Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.

Organizatorem seminarium jest Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego przy współpracy europejskiego stowarzyszenia ROHDE PUBLIC POLICY zajmującego się problematyką krwiodawstwa. Dodatkowo przedsięwzięcie zostało poparte przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Seminarium rangi międzynarodowej ma na celu zaznajomienie społeczeństwa, przedstawicieli samorządów oraz środowiska medycznego z problematyką krwiodawstwa oraz bezpieczeństwem krwiolecznictwa zarówno w Polsce jak również w Europie. Dodatkowo celem spotkania jest wypracowanie wspólnych wniosków, które zostaną w przyszłości przedstawione na forum Parlamentu Europejskiego.

Elżbieta Łukacijewska Poseł do PE zapytana o pomysł na organizację takiego spotkania w Rzeszowie oznajmiła – Polska na arenie międzynarodowej jest postrzegana jako jeden z liderów w programach leczenia osób z chorobami krwi oraz bezpieczeństwa krwiodawstwa – dlatego uznaliśmy, iż takie spotkanie będzie wspaniałą okazją do jeszcze lepszej promocji tego zagadnienia. Mam nadzieję, że tematyka wzbudzi zainteresowanie i będzie wspaniałą okazją do promocji naszego kraju i regionu na arenie międzynarodowej. Dodatkowo seminarium rangi międzynarodowej to również wspaniała szansa do promocji stolicy Podkarpacia.

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową o godz. 10.30 w Filharmonii Podkarpackiej oraz panele dyskusyjne. Seminarium będzie tłumaczone symultanicznie.


Bezpieczeństwo krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce
Wpływ zmian klimatu na zdrowie

Piątek 9 Grudnia 2011, godz. 10.30
miejsce: Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
ul. Chopina 30, 35-959 Rzeszów

10.30 KONFERENCJA prasowa z udziałem prelegentów seminarium
miejsce: Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie

11.00
Pani Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego
Pan Sławomir Miklicz, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego ds zdrowia, Powitanie i wprowadzenie

11.15 Dr. Jan Semenza, Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób
Wpływ zmian klimatu na zdrowie. Rekomendacje Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) dla Polski i Europy w sprawie strategii adaptacji do zmian klimatu.

11.40 Wiceminister Marek Haber, Ministerstwo Zdrowia
Polskie Ustawodawstwo w dziedzinie krwiolecznictwa i krwiodawstwa: sukcesy i przyszłe projekty.

12.00 Dr. Jolanta Antoniewicz-Papis, Instytut Hematologii i Transfuzjologii
Polska i bezpieczeństwo krwiodawstwa i krwiolecznictwa: główne zagrożenia dziś i jutro.

12.20 Pani Agnieszka Beniuk-Patoła, Narodowe Centrum Krwi
Strategie i problemy w dziedzinie krwiolecznictwa i krwiodawstwa z perspektywy Narodowego Centrum Krwi. Organizacja Polskiego Systemu krwiolecznictwa i krwiodawstwa.

12.40 Dr. David Leiby, Amerykański Czerwony Krzyż
Strategie adaptacji do zmian klimatu pod względem bezpieczeństwa krwiodawstwa i krwiolecznictwa

13.10 Tadeusz Krzosek, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.
lek. med. Urszula Bzdek, Zastępca Dyrektora ds Lecznictwa, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.
Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ważnym elementem zabezpieczenia placówek służby zdrowia w krew i jej składniki na przykładzie Województwa Podkarpackiego

13.40 Dyskusja i Pytania

14.15 Pani Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego
Podsumowanie i wnioski

06-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)