REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczna droga do szkoły!

SANOK. Wrzesień to dla policjantów okres wytężonych działań o charakterze prewencyjnym oraz informacyjnym. Aby zwiększyć świadomość dzieci, funkcjonariusze odwiedzają szkoły na terenie powiatu sanockiego. Z uczniami rozmawiają przede wszystkim na temat bezpieczeństwa na drodze.

Po zajęciach teoretycznych funkcjonariusze przeprowadzają z uczniami klas I praktyczną naukę przekraczania jezdni.

Policjanci prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników dróg. Dlatego też funkcjonariusze spotkania edukacyjno – informacyjne przeprowadzają przede wszystkim z uczniami szkół podstawowych.

W trakcie takich prelekcji policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa na drodze. Po części teoretycznej funkcjonariusze z dziećmi klas I wychodzą w teren po to, aby poćwiczyć prawidłowe przekraczanie jezdni.

Wczoraj spotkanie profilaktyczne odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 i nr 6 w Sanoku. Zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie byli bardzo wdzięczni policjantom za przekazanie cennych informacji.

Nieodzownym elementem tych działań jest wręczenie uczniom klas pierwszych elementów odblaskowych. Funkcjonariusze zakładają dzieciom odblaski na ręce lub przywieszają do plecaków. Przypominają również najmłodszym o odpowiednim ich umieszczaniu na odzieży wierzchniej. Przekazywane dzieciom elementy odblaskowe zostały sfinansowane przez Starostę Sanockiego.

Ponadto w ramach akcji „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” każda szkoła otrzymuje od policjantów plakat i płytę DVD z filmem, w którym kreskówkowa postać uczy bezpiecznego poruszania się po drodze.

Spotkania policjantów z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbędą się we wszystkich szkołach podstawowych.

KPP SANOK

15-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)