REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzka ciuchcia na fali – cenny certyfikat dla Fundacji BKL

BIESZCZADY. Obchodząca 15-lecie swego istnienia Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej ma w tym roku sporo powodów do satysfakcji. W grudniu ubiegłego roku wybrana została Leśną Instytucją Roku 2010 przez kapitułę ukazującego się w Poznaniu „Przeglądu Leśniczego”.

 

Latem została jednym z trzech „produktów turystycznych” Podkarpacia nominowanych do IX edycji ogólnopolskiego konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Roku 2011 w Polsce. Dzięki głosom internautów znalazła się wśród laureatów internetowej edycji tego konkursu. Honorowy certyfikat odebrał Stanisław Wermiński, prezes Fundacji. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się podczas gali na Tour Salon 20 października w Poznaniu.

To ważne wyróżnienie, gdyż pokazuje, że bieszczadzka ciuchcia ma wielu sympatyków – mówi prezes Stanisław Wermiński.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2011 roku daje nam również efekt promocyjny. Mamy nadzieję, że przełoży się to na jeszcze większą liczbę turystów korzystających w sezonie z przejażdżki kolejką.

W tym roku udało się sfinalizować remont historycznego obiektu stacyjnego, w którym pomieszczenie znalazła ekspozycja muzealna, a także odnowić starą parowozownię, dającą zimowe schronienie dla taboru. W sezonie 2011 bieszczadzcy kolejarze wąskotorowi przewieźli ponad 70 tysięcy turystów. To chyba jedyna kolej w Polsce, która sama zarabia na swoje utrzymanie.

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy  RDLP w Krośnie

Stacja Majdan – wirtualny spacer

21-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)