REKLAMA
REKLAMA

Ekonomik potwierdza klasę

SANOK. 20 stycznia 2011 r. Komitet Główny III Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej podjął decyzję zatwierdzającą 40 uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego. Wśród nich jest uczennica Zespołu Szkół nr 1 Krystyna Kurnyta  uczennica klasy trzeciej technikum hotelarskiego.


Wszystko zaczęło się od zawodów szkolnych, w których rywalizację podjęli uczniowie
ze 141 szkół hotelarskich z całej Polski. Już na tym etapie uczestnicy musieli wykazać
się wiedzą z zakresu hotelarstwa, turystyki, gastronomii i obsługi konsumenta ze szczególnym uwzględnieniem tematu wiodącego „organizacja i technika pracy w recepcji”.

Komisja Szkolna zgodnie z regulaminem do etapu okręgowego zakwalifikowała dwie uczennice Krystynę Kurnytę i Ewelinę Skoczułek (też uczennicę klasy trzeciej), które 11.01.2011 r. rywalizowały z najlepszymi uczniami techników hotelarskich z woj. podkarpackiego
i woj. lubelskiego. Tu dodatkowo musiały wykazać się znajomością aktualnej sytuacji
i tendencji rozwojowych na rynku hotelarskim i turystycznym w Polsce i na świecie.

Szczęście uśmiechnęło się do Krystyny, gdyż znalazła się w gronie uczniów, którzy
w zawodach okręgowych osiągnęli najwyższe wyniki. Decyzja Komitetu Głównego oznacza dla niej wyjazd do Kołobrzegu, gdzie w kwietniu w zawodach centralnych oprócz wiedzy będzie musiała wykazać się sprawnym posługiwaniem językiem obcym w procesie kompleksowej obsługi gościa hotelowego.

Tego samego dnia (20.01.2011) nadeszły także dobre wiadomości dla ekonomistów. Komitet Okręgowy XXIV olimpiady wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowało etapu okręgowego w Rzeszowie 5-ciu uczniów ZS 1: Kamila Bryczka, Agnieszkę Bielecką, Łukasza Pielecha, Artura Zimnego i Dariusza Drozda –uczniów klas 4, 3 i 2 technikum ekonomicznego. Już na etapie szkolnym uczniowie musieli rozwiązać test obejmujący szeroko rozumianą wiedzę ekonomiczną, zadanie z ekonomii oraz napisać esej na zadany temat związany z hasłem przewodnim tegorocznej edycji: „Człowiek w świecie pieniądza”. Prace uczniów zostały wysoko ocenione i uzyskały akceptację jury okręgowego. Do udziału w olimpiadach uczniów przygotowała p. Ewa Starego.

Osiągnięcia uczniów potwierdzają wysoki poziom kształcenia zarówno zawodowego jak
i ogólnokształcącego szkoły, o czym mówi nie dawno opublikowany ranking techników, w którym ZS 1 zajmuje wysokie 8 miejsce w woj. Podkarpackim.
– Warto by zapoznali się z nim gimnazjaliści i ich rodzice – mówi dyrektor szkoły p. Maria Pospolitak.

Krystyna Kurnyta (z prawej) i Ewelina Skoczułek (z lewej) podczas zawodów okręgowych


31-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)