REKLAMA
REKLAMA

Centralne Biuro Śledcze uderza w hazard internetowy

PODKARPACIE/POLSKA. Ponad 250 przeszukań w tym samym momencie, 63 osoby zatrzymane, 200 zabezpieczonych terminali internetowych i symulatorów gier, ujawniony zakład-laboratorium, doskonalący technologię w sferze kasyn internetowych

– to efekt realizacji Centralnego Biura Śledczego KGP, wymierzonej w hazard internetowy. Akcja objęła 10 województw. Postępowanie jest prowadzone wspólnie ze Służbą Celną pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie.

Centralne Biuro Śledcze od kilku miesięcy zajmowało się rozpracowaniem grupy przestępczej zajmującej się hazardem w sieci internetowej oraz praniem brudnych pieniędzy pochodzących z przestępczego procederu. Po ustaleniu mechanizmu działań przestępców oraz struktury grupy, policjanci pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie i przy udziale funkcjonariuszy Służby Celnej przystąpili do jej rozbijania.

Akcja skierowana przeciwko przestępcom została dokładnie zaplanowana. Ponad 600 policjantów CBŚ i funkcjonariuszy z komend wojewódzkich Policji weszło jednocześnie do ponad 250 mieszkań, lokali i innych miejsc na terenie 10 województw. W efekcie tych działań zabezpieczono 200 terminali, symulatorów oraz innych urządzeń służących do uprawiania nielegalnego hazardu.

Jednym z miejsc, do którego dotarli funkcjonariusze była firma na Podkarpaciu produkująca takie urządzenia. Ujawniono w niej swego rodzaju „laboratorium”, w którym produkowano i udoskonalano najnowsze technologie w sferze kasyn internetowych.

Zatrzymane osoby, usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz naruszenia ustawy karno-skarbowej. Grozi im za to wysoka grzywna i kara więzienia do 10 lat. 12 członków grupy, łącznie z 3 liderami, zostało już tymczasowo aresztowanych przez sąd.

Jak ustalili śledczy grupa przestępcza dysponowała kilkuset terminalami, a osiągany przez nią zysk mógł sięgać kilkunastu milionów złotych – wolnych od podatków, gdyż działała w szarej strefie.

KWP

11-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)