REKLAMA
REKLAMA

Duży sukces uczennic PSM w Sanoku!

SANOK. Marysia Kozimor i Zuzia Kopiec uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w klasie gitary Iwony Bodziak oraz laureatki I nagród XVIII Międzynarodowych Spotkań Gitarowych Sanok 2011  wzięły udział w V Mikołajkowym Konkursie Gitarowym dla dzieci, który odbył się 3 grudnia w Rybniku.

 

Jury pod przewodnictwem prof. Janusza Sochackiego z Akademii Muzycznej w Krakowie przesłuchało 68 najlepszych uczniów ze szkół muzycznych południowej Polski.

W mocnej grupie do lat 11 ogromny sukces odniosła Marysia Kozimor zdobywając I nagrodę, natomiast w grupie do lat 14 Zuzia Kopiec,  jako najmłodsza uczestniczka wywalczyła II nagrodę.

Radość jest tym większa, że Śląsk jest bardzo mocnym „gitarowo” regionem Polski. Młodzi wykonawcy zachwycali zarówno poziomem technicznym jak i dojrzałością interpretacji. To wielkie wyróżnienie znaleźć się w gronie takich właśnie laureatów. Tym sposobem, po raz kolejny Sanok bardzo mocno zaznaczył się na gitarowej mapie Polski. Na co dzień dziewczynki uczą się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sanoku.

05-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)