REKLAMA
REKLAMA

Dziś rozpoczyna się II runda SLU!

SANOK. W dniu dzisiejszym 5 grudnia w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku rozpocznie się II runda rozgrywek SLU. Lider Esanok.pl zagra z Automanią. Poniżej Przedstawiamy opinie zawodników przed meczami X kolejki.

17:10 Automania (6 miejsce) – Esanok.pl (1 miejsce)

Drużyna na Esanok.pl w kolejnym meczu będzie chciała udowodnić, że nie ma mocnych na nią w tym sezonie. Automania po słabszym początku rozkręca się z meczu na mecz i być może dzisiaj sprawi małą niespodziankę i urwie punkty liderowi.

17:50 Stader (5) – Dario Futbol(9)

Mateusz Stabryła (Stader)
„Spotkanie z drużyną Dario Futbol będzie bardzo wyrównane czeka nas ostra walka na parkiecie drużyna Dario po kilku pierwszych meczach skompletowała skład i zaczęli prezentować poukładany unihokej my po ostatnich dwóch porażkach dość wysokich chcemy wygrać to spotkanie będzie trudno ale gramy o pełną pulę – Mateusz Stabryła.”

Jan Woźniak (Dario Futbol)
‚W pierwszej rundzie z drużyną Stader-u przegraliśmy po rzutach karnych teraz będziemy chcieli wygrać ponieważ potrzebne są nam punkty aby zagrać w play-offach nie będzie wcale łatwo gdyż Stader do dobra drużyna mająca w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników będziemy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony w rundzie rewanżowej każdy mecz jest dla nas bardzo ważny a do drużyny Stader podchodzimy z respektem.”

18:30 PWSZ Sanok (3) – Interq (2)

Ambicki Michał (PWSZ Sanok)
„Rundę rewanżową zaczynamy od spotkania z wiceliderem a więc drużyną InterQ. Bardzo zależy nam żeby pokazać się z dobrej strony w tym meczu po wysokiej przegranej w pierwszej rundzie a ewentualna wygrana pozwoliła by nam wskoczyć na drugie miejsce w tabeli. Mecz zagramy w optymalnym składzie i jeśli zagramy w obronie bez większych błędów a w ofensywie będziemy skuteczni tak jak w ostatnim meczu, możemy pokusić się o niespodziankę.”

Daniel Kamiński (Interq)
Na pewno czeka nas bardzo ciężki mecz, drużyna PWSZ Sanok na pewno będzie chciała zmazać plamę z meczu pierwszej rundy który wysoko przegrali, ale jesteśmy dobrej myśli i liczymy na zwycięstwo.

19:10 El-Bud (4) – WSIiZ Rzeszów (7)

Dariusz Dorotniak (El-Bud)
„Zajmujemy bardzo dobra czwartą lokatę po pierwszej rundzie. Pierwszy mecz z Rzeszowem był bardzo zacięty, a zwycięstwo straciliśmy w ostatnich sekundach. Tym razem nie chcemy popełnić błędów z poprzedniego  meczu i chcemy zdobyć komplet punktów. Do naszej drużyny doszło dwóch nowych zawodników, w związku z tym nie będzie problemów ze składem tak jak to miało miejsce w niektórych meczach I rundy.”

Arkadiusz Rogowski (WSIiZ Rzeszów):
„Po pierwszej rundzie mamy najgorszą obronę, więc by myśleć o miejscu w najlepszej czwórce będziemy musieli mocno poprawić ten element gry. 7 miejsce to zdecydowanie poniżej naszych oczekiwań. Drużyna jest ciągle w fazie budowy, ale musimy w końcu zacząć grać na stałym, dobrym poziomie. II rundę chcemy oczywiście zacząć od zwycięstwa, które gwarantuje nam kontakt z czołówką. Jeśli natomiast przegramy z El-Budem, to później będzie ciężko odbić się do góry w tabeli. Oby tylko ta presja nie okazała się paraliżująca…”

Pauzuje – Alcatraz

foto: Tomasz Sowa

PODSUMOWANIE I RUNDY SLU.

Trzeciego października 2011 roku ruszyła już piąta edycja rozgrywek Sanockiej Ligi Unihokeja. Swój udział w rozgrywkach potwierdziło dziewięć zespołów w tym jeden z Rzeszowa.

(9) Dario Futbol – Na ostatnim miejscu w tabeli po pierwszej rundzie znajduje się  z dorobkiem 4 punktów zespół Dario Futbol. Drużyna ta pomimo ambitnej postawy nie zdołała zgromadzić większej ilości oczek. Na wyróżnienie w zespole zasługują Marcin Wołoszczak najlepszy strzelec tejże drużyny oraz kapitan Jan Woźniak.

(8) Alcatraz – Debiutujący w rozgrywkach młodzi zawodnicy drużyny Alcatrazu zajmują obecnie ósmą lokatę w tabeli. Zespół ten zgromadził na swoim koncie 5 punktów, mogłoby być ich więcej lecz brak doświadczenia sprawił iż drużyna ta zajmuje przedostatnie miejsce. Pomimo tego iż jest to najmłodsza drużyna w lidze, to nie odstaje ona w dużym stopniu umiejętnościami od drużyn ze środka tabeli. Na wyróżnienie zasługują Mateusz Fal oraz Jachimowski Damian którzy to strzelili najwięcej bramek dla tego zespołu.

(7) WSIiZ Rzeszów – Nowa drużyna, lecz znani zawodnicy. Tak w skrócie można opisać ten zespół. W szeregach tej drużyny możemy zobaczyć zawodników którzy już wcześniej brali udział w rozgrywkach SLU w barwach innych drużyn. Jak na tak wyrównany skład drużyna WSiZu spisuje się poniżej oczekiwań. Siódma lokata to zdecydowanie za mało jak na ich możliwości. Miejmy nadzieję iż w następnej rundzie zespół ten poprawi swój dorobek punktowy i sprawi kilka niespodzianek w meczach z silniejszymi zespołami. Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie z Rzeszowa jest Arkadiusz Rogowski.

(6) Automania – Kolejna z drużyn w której w szeregach możemy zobaczyć bardzo młodych zawodników. W przeciwieństwie do  zespołu Alcatraz, Automaniacy mają za sobą już liczne występy w SLU a także brali udział w kilku turniejach juniorskich. W drugiej części sezonu z pewnością będą zespołem który przysporzy problemy nie jednej drużynie. Na wyróżnienie w zespole tym zasługuje Tołcz Krzysztof oraz Milczanowski Bartosz.

(5) Stader – Po dobrym początku sezonu, nastąpiło pewne załamanie formy u zawodników z tejże drużyny, efektem czego był spadek w tabeli. Zespół ten pomimo iż nie gra pięknego unihokeja to dzięki wyrównanej i solidnej kadrze zajmuje po pierwszej rundzie 5 pozycję ustępując czwartej drużynie tylko bilansem bramkowym. Wydaje się że drużyny Esanok.pl oraz InterQ są po za jej zasięgiem lecz walka o trzecią pozycję z EL-Budem oraz AZS PWSZ Sanok może być jak najbardziej wygrana. Najwięcej punktów dla Stader zdobył Mateusz Stabryła.

(4) EL-Bud – Drużyna  która nie posiada zdecydowanego lidera w zespole. Jest to Zespół który jest dość nieobliczalny, potrafi zdobyć punkty z drużynami o wiele lepszymi jak i je stracić z zespołami potencjalnie słabszymi. Największym problemem budowlańców jest gra w obronie oraz ilość zawodników na meczach. Jeżeli w przyszłości drużyna ta poprawi się w tych aspektach gry to walka o górną część tabeli będzie o wiele łatwiejsza. Najlepszym strzelcem w drużynie EL-Budu jest Damian Hydzik

(3) AZS PWSZ Sanok – Studenci z sanockiej uczelni wspomagani przez kolegów z innych szkół to rewelacja sezonu. Po mimo kilku słabszych meczy tej drużyny, można śmiało twierdzić iż trudno będzie odebrać im trzecią pozycję w tabeli. PWSZ do dobrych wyników poprowadziła w głównej mierze trójka zawodników Sawicki, Ambicki oraz Bielec. Z dorobkiem 15 punktów sanoccy studenci zajmują 3 pozycję i patrząc na ich grę napewno mierzą w wyższą lokatę.

(2) InterQ – Młodość i ambicja zmieszana z doświadczeniem i spokojem starszych kolegów to właśnie InterQ. Jeżeli zawodnicy internetowych dobrze wejdą w mecz to niech przeciwna drużyna szykuje się na niemałe kłopoty. Przekonali się o tym zawodnicy Dario Futbol którzy to przegrali z InterQ 18-0. InterQ to główny przeciwnik Esanok.pl w walce o mistrzostwo. Internetowi jednak nie ustrzegli się małych wpadek w pierwszej części sezonu i tracą do lidera siedem punktów. W drużynie tej na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy, jedynym mankamentem w grze internetowych może być brak koncentracji przez co stracili kilka punktów.

(1) Esanok.pl – Zdecydowany lider SLU. Drużyna która wygrała wszystkie swoje dotychczasowe spotkania. W składzie tego zespołu możemy zobaczyć najbardziej doświadczonych zawodników występujących w SLU. Jest to zespół któremu w najwyższej formie nie jest wstanie przeciwstawić się żadna drużyna w lidze. Jest to drużyna prezentująca się tak samo dobrze w obronie jak i w ataku, zdobycie mistrzostwa przez każdą z innych drużyn niż Esanok.pl będzie wielkim zaskoczeniem.

Na zakończenie chciałbym dodać jeszcze kilka ciekawostek związanych z I rundą:

Łączna ilość bramek – 430
Łączna ilość kar nałożonych na zawodników – 74 minuty
Najwyższa wygrana – 18:0 InterQ – Dario Futbol
Najniższa ilość strzelonych bramek w meczu – 1:2 Dario Futbol – El Bud
Najwięcej bramek padło w meczu pomiędzy WSIiZ Rzeszów a Stader, było ich 20 a całe spotkanie wygrali zawodnicy z Rzeszowa 16:4
Najlepszym strzelcem po I rundzie jest niezawodny Damian Popek, uzbierał on aż 35 punktów.

Na sam koniec życzymy wszystkim drużynom powodzenia w dalszej części sezonu i mamy nadzieję że rywalizacja pomiędzy zespołami będzie toczyła się w sportowym duchu walki. Pozdrawiamy również wszystkich zawodników i kibiców Sanockiej Ligi Unihokeja.

„chicken”

OFICJALNA STRONA SLU

05-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)