REKLAMA
REKLAMA

Enea sponsorem strategicznym zawodów w Sanoku

ICE RACING. Grupa Enea została sponsorem strategicznym dwudniowych zawodów w wyścigach motocyklowych na lodzie, które zaplanowano na ostatni weekend stycznia 2012 r. na torze lodowym Błonie w Sanoku.

W sobotę, 28.01.2012 r. odbędzie się runda kwalifikacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata, a dzień później (niedziela, 29.01.2012 r.) VI ICE Racing Sanok Cup. To kolejna inicjatywa Grupy Enea, która w sezonie 2011 wraz z reprezentacją Polski w klasycznym speedwayu zdobyła Drużynowy Puchar Świata.

Sponsoring sportu żużlowego to jeden z najważniejszych punktów strategii marketingowej Grupy Enea. W sezonie 2011 oprócz reprezentacji Polski firma wsparła także organizację rundy cyklu Grand Prix w Toruniu i Gorzowie Wielkopolskim oraz mecz Polska Reszta-Świata. Dodatkowo podpisane zostały indywidualne kontrakty sponsorskie z najlepszymi polskimi zawodnikami rywalizującymi o medale mistrzostw świata: Tomaszem Gollobem, Jarosławem Hampelem i Januszem Kołodziejem. Po niewątpliwym sukcesie wszystkich przedsięwzięć podjęta została decyzja o sponsoringu tytularnym Speedway Ekstraligi, która przez najbliższe trzy lata (od 2012 do 2014 roku) będzie nosiła nazwę Enea Ekstraliga. Teraz do tej listy można dodać styczniowe zawody w Sanoku.

– Sponsoring zawodów w lodowej odmianie speedwaya jest kolejnym krokiem w realizacji naszej strategii. Wydawać by się mogło, że w okresie zimowym kibice sportu żużlowego zmuszeni są tylko do oglądania powtórek transmisji telewizyjnych ze spotkań żużlowych. Ten teoretyczny brak żużlowych emocji mogą skutecznie wypełnić turnieje w wyścigach motocyklowych na lodzie w Sanoku. Naszym zadaniem jest promocja sportu żużlowego na terenie całego kraju przez cały rok, dlatego podjęliśmy decyzję o wsparciu styczniowej imprezy – mówi Paweł Oboda, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Enea S.A.

Radości z podpisania umowy z nowym sponsorem strategicznym nie ukrywają również organizatorzy sanockich zawodów. – Grupa Enea obdarzyła nas dużym zaufaniem i mogę zagwarantować, że nie zawiedziemy jej oczekiwań. Już szósty raz z rzędu do Sanoka zjadą najwybitniejsi specjaliści w lodowej odmianie żużla. Co roku systematycznie podnosimy poziom zawodów i nie inaczej będzie w styczniu 2012. Mam nadzieję, że stadion Błonie ponownie wypełni się do ostatniego miejsca. W miesiącach letnich trybuny przeszły gruntowną modernizację, dlatego walka zawodników będzie doskonale widoczna z każdego miejsca na obiekcie – powiedział Paweł Ruszkiewicz, główny organizator zawodów w Sanoku.

Organizatorzy powoli otrzymują pierwsze zgłoszenia zawodników na sobotnią rundę kwalifikacyjną do IMŚ. Pięciu najlepszych wywalczy przepustki do cyklu Grand Prix. Wiadomo, że Polskę reprezentować będzie trzech zawodników. Organizatorzy zapewniają, że w niedzielnym Sanok Cup wystąpi cała światowa czołówka. Podpisany kontrakt odesłał już Austriak, Franky Zorn.

ICE Racing Team Polska

15-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)