REKLAMA
REKLAMA

Franciszkanie dziękują wszystkim ludziom dobrej woli – 5 Franciszkański Piknik Rodzinny

SANOK. Niedzielne popołudnie, 12 czerwca mogliśmy przeżywać na 5 Franciszkańskim Pikniku Rodzinnym w sanockim Skansenie.

Pogoda początkowo była przeciętna jednak rozpogodziło się i mogliśmy wszyscy wspólnie radować się  z  dobrej zabawy a także wspierać szczyty celu, jakim była zbiórka funduszy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży, który działa przy klasztorze Franciszkanów w Sanoku.

ZOBACZ TAKŻE:
Zebrano ponad 4 tys. zł na Ośrodek Rehabilitacji (VIDEO)

Imprezę rozpoczął występ Dzieci z przedszkole nr 3 w Sanoku, które przedstawiły nam piękne tańce i śpiewy. Następnie wystąpiły Franciszkańskie Dzwoneczki. Kolejną atrakcją był koncert zespołu Bieszczadzka Ferajna, która wprowadziła słuchaczy w klimat starych, dobrych przebojów lwowskich i warszawskich. Następnym zespołem była Cassiopea składająca się z młodzieży. Gwiazdą wieczoru był zespół Yank Shippers z Sanoka z pięknymi piosenkami szantowymi. Na zakończenie Pikniku wystąpiła orkiestra ze szkoły muzycznej.

W tle muzyki i dobrej zabawy można było skorzystać z wielu atrakcji cieszących zarówno dzieci, jak i dorosłych m.in. dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, loteria fantowa, w której każdy los był nagradzany a główną nagrodą którą wylosowaliśmy po 17.00 był rower górski. Każdy mógł również zasmakować domowych wypieków, kuchni polowej i franciszkańskiego grillowania. Nie lada atrakcją były motocykle, które zjawiły się na pikniku dzięki uprzejmości ludziom chcącym pomagać dzieciom. Duże emocje wzbudzały także licytacje choćby potężnej maskotki ŁOSIA.

W przygotowanie i przebieg pikniku włączyły się grupy działający przy parafii Franciszkanów zwłaszcza grupa Caritas i grupa gospodarcza, którym z serca dziękujemy. Podziękowania należą się uczniom z Gimnazjum nr 1 w Sanoku, którzy jako wolontariusze kwestowali na rzecz wspomnianego ośrodka.

Dochód z loterii fantowej, aukcji i dobrowolnych ofiar uczestników, w kwocie 4 245 zł i 20 dolarów zgodnie z zapowiedzią, został przekazany na doposażenie w sprzęt rehabilitacyjny naszego ośrodka. Zakup sprzętu będzie sfinalizowany do końca czerwca br.

Dziękujemy wszystkim za wszelki dowody życzliwości i zaangażowanie, bo bez Was 5 Franciszkańskiego Pikniku Rodzinnego by nie było. Niech Bóg obdarzy Was dobrem za wasze otwarte serca i pomocne dłonie.

Pokój i Dobro

Franciszkanie z Sanoka

ZOBACZ TAKŻE:
Zebrano ponad 4 tys. zł na Ośrodek Rehabilitacji (VIDEO)

15-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)