REKLAMA
REKLAMA

Franciszkanie dziękują wszystkim ludziom dobrej woli – 5 Franciszkański Piknik Rodzinny

SANOK. Niedzielne popołudnie, 12 czerwca mogliśmy przeżywać na 5 Franciszkańskim Pikniku Rodzinnym w sanockim Skansenie.

Pogoda początkowo była przeciętna jednak rozpogodziło się i mogliśmy wszyscy wspólnie radować się  z  dobrej zabawy a także wspierać szczyty celu, jakim była zbiórka funduszy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży, który działa przy klasztorze Franciszkanów w Sanoku.

ZOBACZ TAKŻE:
Zebrano ponad 4 tys. zł na Ośrodek Rehabilitacji (VIDEO)

Imprezę rozpoczął występ Dzieci z przedszkole nr 3 w Sanoku, które przedstawiły nam piękne tańce i śpiewy. Następnie wystąpiły Franciszkańskie Dzwoneczki. Kolejną atrakcją był koncert zespołu Bieszczadzka Ferajna, która wprowadziła słuchaczy w klimat starych, dobrych przebojów lwowskich i warszawskich. Następnym zespołem była Cassiopea składająca się z młodzieży. Gwiazdą wieczoru był zespół Yank Shippers z Sanoka z pięknymi piosenkami szantowymi. Na zakończenie Pikniku wystąpiła orkiestra ze szkoły muzycznej.

W tle muzyki i dobrej zabawy można było skorzystać z wielu atrakcji cieszących zarówno dzieci, jak i dorosłych m.in. dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, loteria fantowa, w której każdy los był nagradzany a główną nagrodą którą wylosowaliśmy po 17.00 był rower górski. Każdy mógł również zasmakować domowych wypieków, kuchni polowej i franciszkańskiego grillowania. Nie lada atrakcją były motocykle, które zjawiły się na pikniku dzięki uprzejmości ludziom chcącym pomagać dzieciom. Duże emocje wzbudzały także licytacje choćby potężnej maskotki ŁOSIA.

W przygotowanie i przebieg pikniku włączyły się grupy działający przy parafii Franciszkanów zwłaszcza grupa Caritas i grupa gospodarcza, którym z serca dziękujemy. Podziękowania należą się uczniom z Gimnazjum nr 1 w Sanoku, którzy jako wolontariusze kwestowali na rzecz wspomnianego ośrodka.

Dochód z loterii fantowej, aukcji i dobrowolnych ofiar uczestników, w kwocie 4 245 zł i 20 dolarów zgodnie z zapowiedzią, został przekazany na doposażenie w sprzęt rehabilitacyjny naszego ośrodka. Zakup sprzętu będzie sfinalizowany do końca czerwca br.

Dziękujemy wszystkim za wszelki dowody życzliwości i zaangażowanie, bo bez Was 5 Franciszkańskiego Pikniku Rodzinnego by nie było. Niech Bóg obdarzy Was dobrem za wasze otwarte serca i pomocne dłonie.

Pokój i Dobro

Franciszkanie z Sanoka

ZOBACZ TAKŻE:
Zebrano ponad 4 tys. zł na Ośrodek Rehabilitacji (VIDEO)

15-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)