REKLAMA
REKLAMA

Sprawcom rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności

SANOK. Kilku minut potrzebowali sanoccy policjanci aby zatrzymać sprawców rozboju. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 26 i 27 lat. Obaj byli pijani. Trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21.30 na ulicy Kościuszki w Sanoku. Dwóch przechodniów zostało zaczepionych pod sklepem przez dwie inne osoby, które zażądały od nich papierosów oraz drobnych pieniędzy. Przechodnie nie zareagowali i weszli do sklepu. Tam kupili kilka piw i gdy wyszli z placówki handlowej po raz kolejny zostali zaczepieni przez tych samych mężczyzn, którzy tym razem chcieli otrzymać papierosy i alkohol. Gdy spotkali się z odmową, próbowali odebrać alkohol siłą. Wówczas pokrzywdzeni zaczęli uciekać. Jednak po chwili sprawcy dogonili ich, a następnie używając siły zabrali im alkohol i zbiegli.

W wyniku natychmiastowego przeszukania pobliskiego terenu, policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Okazali się nimi 27-letni mieszkaniec Sanoka oraz 26-latek. Obaj byli pijani. Starszy z napastników miał ponad 2,5 promila, natomiast młodszy miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Wkrótce za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za rozbój, kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

15-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)