REKLAMA
REKLAMA

Sprawcom rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności

SANOK. Kilku minut potrzebowali sanoccy policjanci aby zatrzymać sprawców rozboju. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 26 i 27 lat. Obaj byli pijani. Trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21.30 na ulicy Kościuszki w Sanoku. Dwóch przechodniów zostało zaczepionych pod sklepem przez dwie inne osoby, które zażądały od nich papierosów oraz drobnych pieniędzy. Przechodnie nie zareagowali i weszli do sklepu. Tam kupili kilka piw i gdy wyszli z placówki handlowej po raz kolejny zostali zaczepieni przez tych samych mężczyzn, którzy tym razem chcieli otrzymać papierosy i alkohol. Gdy spotkali się z odmową, próbowali odebrać alkohol siłą. Wówczas pokrzywdzeni zaczęli uciekać. Jednak po chwili sprawcy dogonili ich, a następnie używając siły zabrali im alkohol i zbiegli.

W wyniku natychmiastowego przeszukania pobliskiego terenu, policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Okazali się nimi 27-letni mieszkaniec Sanoka oraz 26-latek. Obaj byli pijani. Starszy z napastników miał ponad 2,5 promila, natomiast młodszy miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Wkrótce za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za rozbój, kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

15-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)