REKLAMA
REKLAMA

„Georgij Kirpa” – do kontroli

Kolejne, wspólne działania funkcjonariuszy Straży Granicznej i Służby Celnej z Medyki w trakcie wjazdu do Polski nocnego pociągu międzynarodowego „Georgij Kirpa” – od nazwiska ukraińskiego ministra transportu – doprowadziły do ujawnienia 55 tysięcy sztuk (2 750 paczek) papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Rynkowa wartość przemytu wynosi 25 tys. zł.


W sobotę 16 kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej przeprowadzili wspólną kontrolę w pociągu Lwów – Kraków. W jej wyniku ujawniono papierosy pochodzących z przemytu. Kontrabandę ukryto w skrytkach konstrukcyjnych trzech wagonów pasażerskich. Rynkowa wartość przemycanych papierosów wynosi 25 tysięcy złotych. Do przemytu nikt z pasażerów pociągu się nie przyznał.

Tak duży przemyt, w podobnych okolicznościach, ujawniono niecały miesiąc temu (25 marca br.) Znalezione papierosy ulegają przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa, a luksusowy pociąg nadal będzie szczegółowo kontrolowany przez polskie służby graniczne w Medyce.

BOSG

19-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)