REKLAMA
REKLAMA

I LO w Sanoku odkrywa talenty!

SANOK. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2010/11 Rokiem Odkrywania Talentów. Celem powyższej inicjatywy jest promowanie placówek wspierających uzdolnienia dzieci i młodzieży. Jedną z wyróżnionych szkół zostało I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku.

Wedle opinii Minister Katarzyny Hall szkoła powinna szczególną opieką obejmować najzdolniejszych uczniów, odkrywając oraz pomagając rozwijać ich talenty.

Podczas oficjalnego potwierdzenia nadania certyfikatu, przed budynkiem I LO zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście, którzy byli świadkami odsłonięcia pamiątkowej tablicy.

Jakub Osika, doradca Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz

Program stworzony w Ministerstwie na celu ma promocję szkół, które są najaktywniejsze w odkrywaniu talentów. I LO odkąd sięgam pamięcią zajmowało czołowe pozycje we wszelakich rankingach zarówno w skali województwa jak i kraju.


Sebastian Niznik, Starosta sanocki

Gratuluję całej społeczności szkolnej tego wyróżnienia. Warto wspomnieć, że I Liceum Ogólnokształcące jest pierwszą placówką z terenu powiatu sanockiego, która otrzymały tytuł Szkoły Odkrywającej Talenty.


Robert Rybka, Dyrektor I LO

Jest to znaczące wyróżnienie dla naszej szkoły. Jesteśmy jedną z dwudziestu-siedmiu szkół na Podkarpaciu, pierwszą w powiecie, która otrzymała certyfikat odkrywania talentów. Zdolna młodzież nie marnuje się w tej szkole, mając możliwości rozwoju. W ostatnich latach mieliśmy pięcioro medalistów Międzynarodowych Olimpiad z zakresu biologii i chemii.


Monika Czapla, uczennica

I Liceum Ogólnokształcące z pewnością odkrywa talenty. Nauczyciele przygotowuje uczniów do licznych konkursów, olimpiad, zawodów sportowych. W „jedynce” każdy może znaleźć coś dla siebie.


Kamila Malik, uczennica

W I Liceum organizowane są liczne koła zainteresowań, poprzez które młodzież może się samorealizować.


Po zakończeniu oficjalnej części obchodów. W sali gimnastycznej odbyły się otrzęsiny, które odbywały się w formie rywalizacji pomiędzy poszczególnymi klasami. Nie zabrakło niekonwencjonalnych żartów, nowatorskich aranżacji znanych utworów muzycznych czy też parodii kultowego filmu Ojciec Chrzestny. Z pewnością była ta ciekawa alternatywa na „dzień wagarowicza”.

23-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)