REKLAMA
REKLAMA

ICE RACING: Promocja sanockich zawodów w Centrum Olimpijskim

SANOK/WARSZAWA. Stoisko promujące styczniowy weekend z lodową odmianą speedwaya w Sanoku zostało ustawione w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie – Centrum Olimpijskim.

 

Jest to miejsce bardzo często odwiedzane przez mieszkańców stolicy oraz turystów ze względu na Muzeum Sportu, które zlokalizowane jest w tym samym budynku. Każdy zainteresowany budową lodowego motocykla może teraz z bliska zapoznać się z jego konstrukcją.

Polski Komitet Olimpijski wspiera także dyscypliny motorowe, choć trudno ich szukać w programie letnich bądź zimowych Igrzysk Olimpijskich. Kilka lat temu pojawił się jednak pomysł włączenia wyścigów motocyklowych na lodzie do programu zimowych Igrzysk ze względu na mniejszą liczbę dyscyplin. Ostatecznie ten pomysł nie został zrealizowany.

ICE Racing Team Polska


Strugała trenował w Szwecji

Paweł Strugała jako pierwszy Polak wyjechał w nowym sezonie na tory lodowe. W dniach 16-18.12.2012 r. mieszkający na co dzień w Szwajcarii polski zawodnik przebywał na zgrupowaniu w szwedzkim Funasdalen, gdzie miał okazję spędzić wiele czasu na treningu oraz przygotowaniu motocykli. Jak podkreśla sam zainteresowany, miał wiele szczęścia, gdyż nawet w mroźnej Szwecji, tej zimy temperatury są zaskakująco wysokie. Razem z Pawłem jazdy treningowe odbyło kilkunastu innych zawodników.

Miałem dużo szczęścia co do pogody. Wiedziałem, że dzień przed moim przyjazdem było jeszcze zbyt ciepło i zawodnicy nie mogli wyjechać na tor. Przyjechałem w nocy i przyszedł akurat silny mróz. Dzięki temu od razu po krótkim noclegu miałem okazję potrenować – relacjonuje Paweł Strugała. – Na zgrupowaniu było bardzo wielu zawodników z różnych części świata, ale głównie ze Szwecji. Trenował także Per Olof Serenius, który nie zamierza kończyć swojej długiej przygody z lodową odmianą speedwaya. Bardzo się cieszyłem, że mogłem pojeździć trzy dni, gdyż w centralnej części Europy warunki wybitnie nie sprzyjają treningom. W Polsce, Czechach czy Szwajcarii jest zbyt ciepło, żeby gdziekolwiek można było trenować. Dzień po moim wyjeździe znowu zrobiło się zbyt ciepło i zawodnicy nie mogli trenować – dodaje Paweł Strugała.

Dla zawodnika pochodzącego z Zakliczyna nad Dunajcem sezon 2012 będzie już trzecim, w którym całkowicie poświęcił swoją karierę wyścigom motocyklowym na lodzie. Wcześniej brał również udział w różnych formach wyścigów. Po raz pierwszy w 2012 roku Paweł wystartuje jednak z polską licencją. – Mam zaplanowanych wiele startów na sezon 2012, ale pogoda pewnie te plany mocno zmieni. W Polsce chciałbym zaprezentować się przy okazji wszystkich turniejów, które będą rozgrywane. Po raz pierwszy będę miał okazję wystąpić w zawodach rangi mistrzostw świata. Na razie czekam na mróz – kończy Strugała.

Jeśli tylko w sezonie 2013 Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) znajdzie organizatora zawodów półfinałowych Drużynowych Mistrzostw Świata, polska reprezentacja będzie miała pełne prawo liczyć na wywalczenie awansu do finału.

ICE Racing Team Polska

FOTO: TOMASZ SOWA

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT ICE RACINGU TUTAJ!

27-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)