REKLAMA
REKLAMA

Święta na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Trwają policyjne działania „Boże Narodzenie 2011”. Zakończą się one dziś późnym wieczorem. Od piątku do niedzieli na drogach Podkarpacia doszło do 9 wypadków, w których rannych zostało osiem osób, a trzy zginęła. Policjanci zatrzymali 36 nietrzeźwych kierowców.

 

W Wigilię około godz. 20 w Lubaczowie na ul. Unii Lubelskiej doszło do potrącenia pieszej. Wstępnie ustalono, że 28-letni kierowca mercedesa potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę. W wyniku doznanych obrażeń, 82-letnia piesza zmarła w karetce w drodze do szpitala. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

Do poważnego wypadku doszło wczoraj około godz. 9.40 w Łężynach w powiecie jasielskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem 190, 41-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, wyjechała z drogi podporządkowanej prowadzącej do centrum miejscowości na drogę relacji Jasło – Nowy Żmigród. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, skręcając w lewo w drogę dojazdową do prywatnych posesji, zderzył się z wyprzedzającym go bmw. Obaj kierowcy trafili do szpitala. Około godz. 16. kierujący mercedesem 41-letni mężczyzna, w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń, zmarł.

Do innego tragicznego wypadku doszło także wczoraj przed godz. 19. w miejscowości Werchrata w powiecie lubaczowskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca volkswagena golfa najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. 36-letni pieszy zmarł w drodze do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Podczas akcji „Boże Narodzenie 2011” policjanci kontrolują także trzeźwość kierujących. W Wigilię funkcjonariusze zatrzymali 13 nietrzeźwych kierowców. Do wypadku, do którego przyczynił się alkohol doszło w niedzielę rano w Krzątce w powiecie kolbuszowskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierowca bmw nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wpadł w poślizg, wjechał do rowu i dachował. Do szpitala z urazem kręgosłupa i głowy trafił pasażer samochodu. Bmw jechało trzech młodych mężczyzn, wszyscy byli pijani. 21-latek kierujący samochodem miał ponad promil alkoholu w organizmie.

26-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)