REKLAMA
REKLAMA

II Zimowe Warsztaty Taneczne ZTL SANOK

SANOK. Ponad 50 młodych tancerzy uczestniczyło w drugiej już edycji Zimowych Warsztatów Tanecznych Zespołu Tańca Ludowego SANOK. Adepci sztuki tanecznej mieli okazję ćwiczyć pod okiem znakomitych fachowców

– Zofii i Jana Czechlewskich – gwiazd baletu znanego na całym świecie Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK. Do Sanoka przyjechali po tournee w Chinach.

W programie warsztatów znalazły się elementy tańców narodowych i ludowych, m.in.: mazura, oberków i układów podhalańskich. Te ostatnie to nowość w repertuarze ZTL SANOK, bo dzięki programowi „Roztańczone Pogranicze” Sanocki Dom Kultury zakupił dla zespołu 8 kompletów strojów górali z Podhala. W oczekiwaniu na dokończenie budowy sali tańca przy SDK młodzież ćwiczyła w gościnnym „Ekonomiku”, czyli Zespole Szkół nr 1.

W warsztatach wzięli udział zarówno członkowie starszego, scenicznego zespołu, jak i grupa początkujących gimnazjalistów. Wszyscy ćwiczą na co dzień pod okiem zasłużonego choreografa Janusza Podkula, który od 30 lat tworzy układy taneczne – najpierw dla ZPiT AUTOSAN, a potem dla jego następcy ZTL SANOK. – To było dla nas cudowne przeżycie, że tyle osób uczestniczyło w warsztatach. Mamy nadzieję, że każda z nich wyniesie z zajęć chociaż troszeczkę i wykorzysta dla siebie – podsumowała Zofia Czechlewska z Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK.

Zorganizowanie warsztatów było możliwe dzięki grantowi zdobytemu przez Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Tańca Ludowego SANOK SDK. W ramach programu „Bank Ambitnej Młodzieży” ufundowała go Fundacja Banku Zachodniego WBK. Z tych środków zespół otrzymał również zestaw nagłośnieniowy na potrzeby prób. – Cieszę się, że tańczycie właśnie tańce narodowe, bo to ważny element polskiej kultury – powiedziała tancerzom Dyrektor Oddziału BZ WBK w Sanoku Monika Bieniasz.

Młodzi tancerze już teraz planują za rok kolejne warsztaty – tym razem w nowej sali tanecznej SDK!

Stowarzyszenie Miłośników ZTL SANOK SDK

21-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)