REKLAMA
REKLAMA

II Zimowe Warsztaty Taneczne ZTL SANOK

SANOK. Ponad 50 młodych tancerzy uczestniczyło w drugiej już edycji Zimowych Warsztatów Tanecznych Zespołu Tańca Ludowego SANOK. Adepci sztuki tanecznej mieli okazję ćwiczyć pod okiem znakomitych fachowców

– Zofii i Jana Czechlewskich – gwiazd baletu znanego na całym świecie Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK. Do Sanoka przyjechali po tournee w Chinach.

W programie warsztatów znalazły się elementy tańców narodowych i ludowych, m.in.: mazura, oberków i układów podhalańskich. Te ostatnie to nowość w repertuarze ZTL SANOK, bo dzięki programowi „Roztańczone Pogranicze” Sanocki Dom Kultury zakupił dla zespołu 8 kompletów strojów górali z Podhala. W oczekiwaniu na dokończenie budowy sali tańca przy SDK młodzież ćwiczyła w gościnnym „Ekonomiku”, czyli Zespole Szkół nr 1.

W warsztatach wzięli udział zarówno członkowie starszego, scenicznego zespołu, jak i grupa początkujących gimnazjalistów. Wszyscy ćwiczą na co dzień pod okiem zasłużonego choreografa Janusza Podkula, który od 30 lat tworzy układy taneczne – najpierw dla ZPiT AUTOSAN, a potem dla jego następcy ZTL SANOK. – To było dla nas cudowne przeżycie, że tyle osób uczestniczyło w warsztatach. Mamy nadzieję, że każda z nich wyniesie z zajęć chociaż troszeczkę i wykorzysta dla siebie – podsumowała Zofia Czechlewska z Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK.

Zorganizowanie warsztatów było możliwe dzięki grantowi zdobytemu przez Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Tańca Ludowego SANOK SDK. W ramach programu „Bank Ambitnej Młodzieży” ufundowała go Fundacja Banku Zachodniego WBK. Z tych środków zespół otrzymał również zestaw nagłośnieniowy na potrzeby prób. – Cieszę się, że tańczycie właśnie tańce narodowe, bo to ważny element polskiej kultury – powiedziała tancerzom Dyrektor Oddziału BZ WBK w Sanoku Monika Bieniasz.

Młodzi tancerze już teraz planują za rok kolejne warsztaty – tym razem w nowej sali tanecznej SDK!

Stowarzyszenie Miłośników ZTL SANOK SDK

21-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)