REKLAMA
REKLAMA

Jadąc na „podwójnym gazie” uderzył w betonowe ogrodzenie!

ZAGÓRZ. W policyjnym areszcie spędziło wtorkową noc trzech mężczyzn podróżujących samochodem marki BMW, które uderzyło w betonowe ogrodzenie prywatnej posesji w Zagórzu. Wszyscy byli pijani i każdy z nich twierdził, że to nie on kierował pojazdem.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 14 w Zagórzu na ulicy Piłsudskiego. Przybyli na miejsce policjanci zastali pojazd marki BMW „ zaparkowany” na ogrodzeniu prywatnej posesji. Obok pojazdu stało trzech mężczyzn. Osoby te twierdziły, że żaden z nich nie był kierowcą pojazdu, a jedynie pasażerami. Nie potrafili również wskazać, kto kierował samochodem i dlaczego nie ma go na miejscu zdarzenia.

Mężczyźni zostali przebadani na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że wszyscy są nietrzeźwi. U 26-letniego mieszkańca gminy Zagórz badanie wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, 61-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego miał 0,7 promila, natomiast 27-latek z gminy Zagórz miał ponad 1,5 promila. Cała trójka została zatrzymana w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia.


Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy oraz sporządzili odpowiednią dokumentacje w celu ustalenia przyczyn i przebiegu zdarzenia.

Podjęte czynność służbowe doprowadziły funkcjonariuszy do ustalenia sprawcy tego zdarzenia. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Zagórz, który kierował pojazdem marki BMW mając ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do tego czynu.

Za przestępstwo z art. 178a par. 1 kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do lat 10.

Ponadto policjanci ujawnili, że sprawca zdarzenia nie posiada uprawnień do kierowania pojazdam
i.

Czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Zagórzu.

KPP Sanok

28-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)