REKLAMA
REKLAMA

Koncert na sanockim Zamku!

SANOK. 12 sierpnia o godzinie 17.00 na terenie sanockiego Zamku odbędzie się koncert zespołu „Latający Dywan, który będzie podziękowaniem za pomoc wniesioną w ratowanie baligrodzkiej cerkwi. Po koncertach można wspomóc fundację odbudowującą ten zabytek.

Zespół „Latający Dywan” działa pod skrzydłami Stowarzyszenia Muzyków Zespołu „Trapiści”. W jego składzie są więc członkowie „Trapistów”, grających rockowe msze w Podkowie Leśnej: gitarzysta, kompozytor i kierownik zespołu Jacek Łocz, gitarzysta Mirek Bohdan, perkusista Piotr Koper, oraz dusza literacka i akustyk Lech Kałuża.

Jest Jarek Tomaszewski, piszący i śpiewający poezje, mocno związany z Bieszczadami i działający na rzecz odbudowy cerkwi w Baligrodzie.

Jest tworząca własne teksty wokalistka Joanna Dziewicka. Są też instrumentaliści: Magdalena Szyk – skrzypce, Maja Skrętowska – skrzypce, Anna Wierzchowska – flet i Przemek Olczak – bas i gitara solowa.
Grupa działała wcześniej pod historyczną nazwą „Trapiści”, ale od momentu stworzenia szerokiego składu, w styczniu 2011 roku przybrała nazwę „Latający Dywan”. Użyliśmy tej przenośni, żeby nazwać miejsce dla naszej twórczości i żeglować baśniowym statkiem poezji ponad burzliwym oceanem dzisiejszego świata. Wybraliśmy utwory, stanowiące część obszernego repertuaru prezentowanego w czasie naszych koncertów. Naszym uchem i realizatorem nagrań był Lech Kałuża.

Chcielibyśmy zabrać Was w podróż, oderwać na chwilę od codzienności. Na Latającym Dywanie znajdzie się miejsce dla każdego, kto jest w stanie uwierzyć w baśnie, dostrzec bogactwa na pierwszy rzut oka niedostrzegalne, odnaleźć cele i idee na pozór nieosiągalne. Polećcie z nami w zaczarowany świat poezji i muzyki. Zapraszamy na pokład.

09-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)