REKLAMA
REKLAMA

Koncert na sanockim Zamku!

SANOK. 12 sierpnia o godzinie 17.00 na terenie sanockiego Zamku odbędzie się koncert zespołu „Latający Dywan, który będzie podziękowaniem za pomoc wniesioną w ratowanie baligrodzkiej cerkwi. Po koncertach można wspomóc fundację odbudowującą ten zabytek.

Zespół „Latający Dywan” działa pod skrzydłami Stowarzyszenia Muzyków Zespołu „Trapiści”. W jego składzie są więc członkowie „Trapistów”, grających rockowe msze w Podkowie Leśnej: gitarzysta, kompozytor i kierownik zespołu Jacek Łocz, gitarzysta Mirek Bohdan, perkusista Piotr Koper, oraz dusza literacka i akustyk Lech Kałuża.

Jest Jarek Tomaszewski, piszący i śpiewający poezje, mocno związany z Bieszczadami i działający na rzecz odbudowy cerkwi w Baligrodzie.

Jest tworząca własne teksty wokalistka Joanna Dziewicka. Są też instrumentaliści: Magdalena Szyk – skrzypce, Maja Skrętowska – skrzypce, Anna Wierzchowska – flet i Przemek Olczak – bas i gitara solowa.
Grupa działała wcześniej pod historyczną nazwą „Trapiści”, ale od momentu stworzenia szerokiego składu, w styczniu 2011 roku przybrała nazwę „Latający Dywan”. Użyliśmy tej przenośni, żeby nazwać miejsce dla naszej twórczości i żeglować baśniowym statkiem poezji ponad burzliwym oceanem dzisiejszego świata. Wybraliśmy utwory, stanowiące część obszernego repertuaru prezentowanego w czasie naszych koncertów. Naszym uchem i realizatorem nagrań był Lech Kałuża.

Chcielibyśmy zabrać Was w podróż, oderwać na chwilę od codzienności. Na Latającym Dywanie znajdzie się miejsce dla każdego, kto jest w stanie uwierzyć w baśnie, dostrzec bogactwa na pierwszy rzut oka niedostrzegalne, odnaleźć cele i idee na pozór nieosiągalne. Polećcie z nami w zaczarowany świat poezji i muzyki. Zapraszamy na pokład.

09-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)