REKLAMA
REKLAMA

Kradzież wojownika z gry internetowej

KROSNO. Wojownik z całym ekwipunkiem padł łupem cyberprzestępcy, który włamał się na konto uczestnika gry internetowej. Chociaż sama postać była wirtualna, za jej wyposażenie gracz musiał płacić prawdziwymi pieniędzmi. Realne i bardzo poważne są tym samym jego straty.

Kilka dni temu mieszkaniec Krosna powiadomił Policję o przestępstwie, którego ofiarą padł jego 16-letni syn. Chłopiec był uczestnikiem jednej z internetowych gier. Podczas gry nastolatek musiał dbać o coraz to lepsze uzbrojenie i wyposażenie wojownika, którym kierował. Bez tego nie miał bowiem żadnych szans na pokonanie kolejnych poziomów. Za każdy zakupiony element trzeba było jednak słono płacić, przesyłając pieniądze na wskazane konto. Ostatecznie 16-latek wpłacił na nie 3500 zł.

Kilkanaście dni temu chłopiec zorientował się, że ktoś włamał się na jego pocztę elektroniczną i konto w grze, zmieniając przy tym obydwa hasła. Od znajomych graczy nastolatek dowiedział się, że wyposażenie z jego wojownika zostało później przerzucone na inne postacie. Ustalenia poczynione przez 16-latka wskazują, że włamania najprawdopodobniej dokonano z komputera znajdującego się w Azji.

Aktualnie Policja prowadzi postępowanie mające na celu wyjaśnienie szczegółów przestępstwa i ustalenia jego sprawcy.

KMP Krosno

03-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)