REKLAMA
REKLAMA

Milion ze „schetynówek”

POWIAT SANOCKI. Kolejne drogi w powiecie sanockim doczekają się remontu. Tym razem nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinkach Pisarowce – Nowotaniec i Zarszyn – Turze Pole.

 

Na pierwszą z tych inwestycji samorząd otrzyma milion złotych w ramach tzw. schetynówek. – Za te pieniądze i 4.5 mln zł wkładu własnego wyremontowany zostanie ponad siedmiokilometrowy odcinek drogi Pisarowce – Nowotaniec. Realizacje tej inwestycji planujemy na przyszły rok – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik. Otrzymane przez powiat dofinansowanie jest najwyższe spośród wszystkich 15-tu podkarpackich powiatów starających się o pieniądze.

To nie koniec dobrych informacji, z oszczędności przetargowych zostanie naprawiony odcinek Zarszyn – Turze Pole. Remont będzie kosztował pół miliona złotych, w tym tygodniu rozstrzygnięty zostanie przetarg na inwestycję.

Rok 2011 jest bardzo udany, jeśli chodzi o inwestycje drogowe w powiecie sanockim. W ciągu ostatnich miesięcy w Sanoku naprawiono nawierzchnię na ulicach Białogórskiej, Słowackiego, Chrobrego, Daszyńskiego, Matejki, Stróżowskiej. Do połowy grudnia zakończą się remonty trzech ważnych mostów: w Sanoku na ulicy Konarskiego, w Łukowym oraz Bukowsku.

W pozostałych częściach powiatu zakończono prace na drogach Tyrawa Wołoska – Wańkowa w miejscowości Rakowa, na drodze Prusiek – Wysoczany, umocniono brzeg w Mokrym na Osławie, zakończono prace na drodze Załuż – Lesko. Kilkanaście dni temu oddano też do użytku osuwisko w Międzybrodziu.

Na terenie powiatu jest około 260 km dróg. Łącznie w tym roku powiat sanocki pozyskał na infrastrukturę drogową blisko 15 mln zł.

08-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)