REKLAMA
REKLAMA

MoCart zagrał Mozarta

SANOK. Od 29 stycznia do 6 lutego w Sanockim Domu Kultury odbywa się Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”, organizowane przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury. Wczoraj (31.01.) organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali mnóstwo atrakcji, których kulminacją był występ Grupy MoCarta.

Zespół w I części swojego występu  zagrał „na poważnie” muzykę swojego patrona, w towarzystwie Chóru Adoramus pod dyrekcją Janusza Ostrowskiego oraz uczestników Festiwalu z Ukrainy i Polski.

Występ spotkał się z ogromnym uznaniem licznie zgromadzonej publiczności, która zachęcała  artystów do kilkakrotnych bisów.

Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” spotkało się z pozytywnym odbiorem w środowisku artystycznym, ponieważ swój udział w nim potwierdzili między innymi: Tatiana Shebanowa (prof. Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, należy go grona najwybitniejszych współczesnych pianistów), Jarosław Drzewiecki (prof. Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, znawca Chopina, juror licznych konkursów w Polsce oraz poza granicami kraju), Andrzej Jasiński oraz Viera Nosina (jedni z najwybitniejszych współczesnych pedagogów fortepianu), Kevin Kenner (prof. Royal College of Music w Londynie, laureat wielu konkursów) a także Adam Rozlach (dziennikarz – komentator muzyczny Programu 1 Polskiego Radia oraz TVP Kultura).

Zapytaliśmy się artystów oraz znawców zagadnień związanych z Forum Pianistycznym na tematy związanymi z przedsięwzięciem oraz Sanokiem.

prof. Jarosław Drzewiecki, Prezes podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury
Sanok jest zimową stolicą pianistyki a przede wszystkim ma wielkie perspektywy aby stać się centrum stroicieli fortepianów, jest to rzadka  jednak niezwykle potrzebna profesja. Ponadto atmosfera sprzyja organizowaniu poważnych przedsięwzięć

prof. Viera Nosina, Rosyjska Akademia Muzyczna im. Gnesinych
Już drugi rok ma przyjemność gościć w Sanoku. Imponuje mi wielka atmosfera muzyczna oraz artystyczna. A przede wszystkim czekają nas interesujące koncerty. Jednak największym atutem Sanoka jest bardzo zdolna muzycznie młodzież

Adam Rozlach, dziennikarz Programu I Polskiego Radia, Gospodarz Forum
Imponujący jest fakt, że do Sanoka przyjeżdżają na własny koszt młodzi ludzie, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności oraz korzystać z rad uznanych profesorów. Dla młodego człowieka uczącego się gry nie jest ważne wysokie honorarium, lecz liczy się możliwość wystąpienia przed publicznością. Pod tym względem Sanok staje się centrum pianistyki.

Filip Jaślar, Grupa MoCarta
Niezwykle cieszymy się z powodu, że sztuka którą tworzymy znajduje tak wielu odbiorców  szczególnie w Sanoku. Dzisiejszy koncert był dla nas niezwykły ponieważ zagraliśmy w pierwszej części klasycznie zaś w drugiej zrobiliśmy nasz MoCartowski show.

Michał Sikorski, Grupa MoCarta
Z Sanoka zawsze najlepiej wspominamy wspaniałą publiczność a także  naszego przyjaciela Artura Andrusa oraz koleżankę Bożenę, która prowadzi witrynę fanów Grupy MoCarta. Natomiast Bolek Błaszczak nasz wiolonczelista pragnie zwiedzić fabrykę autobusów.

Michał Bąk

FORUM PIANISTYCZNE: Kolejna porcja niezwykłych doznań


foto: www.inerpiano.pl, Michał Bąk

01-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)