REKLAMA
REKLAMA

MOSiR w rozbudowie!

SANOK. Eliminacje do Mistrzostw świata w Ice Racingu odbędą się w styczniu 2012 roku już na świeżo wyremontowanych obiektach toru lodowego przy Arenie Sanok.

Prace były możliwe dzięki środkom pozyskanym przez Miasto Sanok z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, na realizację projektu ,,Przebudowa i rozbudowa obiektów toru lodowego wraz z budową kortów tenisowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku”.

Kilka dni temu zakończył się przedostatni etap modernizacji obiektów toru lodowego, którym był remont istniejących trybun przy torze oraz pomieszczeń socjalnych na parterze budynku Domu Sportowca.

Na torze lodowym w Sanoku odbywają się zawody, treningi takich dyscyplin, jak: łyżwiarstwo szybkie oraz zawody rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na lodzie. Korzystają z niego, kiedy zajdzie taka potrzeba, również zawodnicy short tracku. Cyklicznie organizowane są ślizgawki, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. W okresie letnim tor służy również jako miejsce do jazdy na rolkach oraz do organizacji kameralnych imprez. Dlatego tak ważny jest jego standard, utrzymanie i modernizacja.

Prace rozpoczęły się w zeszłym roku. Na „pierwszy ogień poszło” stare ogrodzenie toru, które zostało wymienione, a wzdłuż niego utworzono piesze ciągi rekreacyjne. Już podczas ostatniej edycji zawodów chętnie spacerowali nimi kibice.

Później postawiono tu nowe budki sędziowskie.

Na początku bieżącego roku przywieziono dodatkową, składaną trybunę, wykonaną ze stalowych profili na 828 miejsc. Konstrukcja trybuny umożliwia jej rozkładanie w różnych konfiguracjach. Remontem objęto także istniejące, stałe trybuny. W miejsce starych, betonowych podestów pojawiły się nowe, stalowe i barierki oddzielające poszczególne rzędy trybuny. Wykonano także izolację przeciwwodną i docieplenie. Jeden z podestów przystosowano dla osób niepełnosprawnych, montując przy nim specjalistyczny podnośnik. Przeróbki te pozwoliły na wygospodarowanie 3 dodatkowych rzędów. Dzięki temu obydwie trybuny liczą około 3 tys. miejsc. 

Przedostatni etap zakończył remont pomieszczeń socjalnych na parterze budynku Domu Sportowca. Pracami modernizacyjnymi objęto tu szatnię damską i męską, powstały sauny sucha i mokra, siłownia, nowe sanitariaty, w tym jeden przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i szatnia dla korzystających ze ślizgawek. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w wentylację mechaniczną.

W następnym roku na wykonanie czekają już tylko dwa odkryte korty tenisowe wewnątrz toru lodowego i 1 kort kryty w hali pneumatycznej.

Jednak to nie wszystko, bowiem w ramach projektu zakupiono 300 par łyżew i 120 par rolek, co znacznie odświeżyło zasoby sprzętowe ośrodka, a także podnośnik teleskopowy do prac remontowo-konserwacyjnych  przy oświetleniu toru.

Całkowity koszt projektu to prawie 3 mln 400 tys. zł, zaś dofinansowanie to kwota ok. 2 mln 150 tys. zł.

A. Frączek (UM Sanok)

02-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)