REKLAMA
PGE
REKLAMA

Na sanockim Rynku usiłowali dokonać rozboju!

SANOK. Środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju  zastosowano wobec dwóch młodych mężczyzn, którzy usiłowali  dokonać rozboju na mieszkańcu Sanoka. Zamierzonego celu nie osiągnęli. Spłoszyła ich  reakcja  świadka zdarzenia.


Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na ul. Rynek w Sanoku. Do siedzącego na ławce 24-latka podeszło dwóch młodych mężczyzn. Nieznani wówczas sprawcy dusząc  i okładając pięściami pokrzywdzonego, zażądali od niego pieniędzy. Celu nie osiągnęli, gdyż zostali spłoszeni przez świadka, który zareagował widząc to zajście. Wówczas napastnicy uciekli.

Zaatakowany mężczyzna poszedł do siedziby Straży Miejskiej i opowiedział im o całym zajściu. Strażnicy powiadomili o tym Policję. W wyniku podjętych czynności policjanci  zatrzymali sprawców.  Okazali się nimi 18 i 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego.

Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty usiłowania dokonania rozboju. Zgodnie z art. 280 kodeksu karnego grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku na wniosek Policji zastosowała wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

KPP SANOK

24-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.