REKLAMA
REKLAMA

O „Pepikach” i nie tylko

SANOK. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Mariuszem Suroszem, które odbędzie się 1 lipca br., o godz. 18.00, a jego moderatorem będzie Tomasz Chomiszczak. W programie – prezentacja książki „Pepiki. Dramatyczne stulecie Czechów”.

Mariusz Surosz (ur. w 1963 r.) jest absolwentem historii i filozofii. Pracował w kilku wydawnictwach, był rzecznikiem prasowym MKS Cracovia. Publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Tygodniku Powszechnym, Polityce, Newsweeku i Dzienniku Polskim. Debiut książkowy „Pepiki. Dramatyczne stulecie Czechów ”to efekt wieloletniego zainteresowania kulturą i historią naszych południowych sąsiadów. Surosz napisał nie tylko alternatywny podręcznik historii Czechosłowacji, złożony z wnikliwych portretów, ale stanął do walki ze stereotypami. W siedemnastu esejach poświęconych ważnym, choć w większości mało znanym w Polsce postaciom, opowiada o ludzkich losach, ukazuje dramaty i tragedie, jakich wielka historia nie skąpiła Czechom w XX stuleciu.

Spotkanie zorganizowane jest w ramach projektu Czytanie Europy realizowanego przez MBP w Sanoku. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

29-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)