REKLAMA
REKLAMA

Otwarcie Oddziału Dziennego Leczenia Uzależnień w Sanoku

SANOK. 1 lipca SP ZOZ w Sanoku uruchomił nowy rodzaj działalności medycznej: Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień. Oddział mieści się w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Lipińskiego 10. Zajęcia z pacjentami mają formę psychoterapii indywidualnej i zajęć grupowych z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego oraz wszystkich najnowszych technik terapeutycznych (cykl leczenia trwa 8 tygodni, codziennie po 5 godzin).

Ich celem jest pomoc osobom uzależnionym od alkoholu, leków i hazardu. W ODLU pracuje grupa psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów specjalizujących się w leczeniu szeroko pojętych uzależnień.

Problemy z alkoholem – przygodne lub stałe – ma 7% dorosłych i 19% nastolatków. Przewlekłe uzależnienie od alkoholu dotyka 3-5.5% społeczeństwa, a liczba zgonów spowodowanych przez alkohol sięga 5%. Alkoholizm ma destrukcyjny wpływ na indywidualne losy dotkniętych nim osób, wywołuje rozpad rodziny, problemy zdrowotne i wychowawcze u dzieci (małżonków), negatywnie wpływa na sferę gospodarki i funkcjonowanie przedsiębiorstw. Wszystko to warunkuje absolutną konieczność i niezwykły walor społeczny leczenia alkoholizmu.

01-07-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)