REKLAMA
REKLAMA

Państwo dotuje energię ze słońca!

Instalacje solarne  (kolektory słoneczne), które wykorzystują energię słoneczną do ogrzewania wody stają się w Polsce coraz bardziej popularne i przestają być jedynie dobrem luksusowym.

Dzieje się tak zarówno poprzez stale rosnące ceny paliw jak i postępujące w bardzo szybkim tempie zanieczyszczenie środowiska. Oba wymienione czynniki wymuszają   postęp w technologiach ogrzewnictwa. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie instalacja solarna – pozwala ona pokryć od 60 do 75% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową, a co za tym idzie znacznie zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Oczywiste jest również to, że wykorzystując darmową energię słoneczną do ogrzewania ciepłej wody użytkowej oszczędzamy nie tylko środowisko, ale również nasze wydatki na energię elektryczną, gaz, olej opałowy, węgiel.

Dzięki urządzeniom solarnym realnym stało się zarówno wykorzystanie promieniowania słonecznego w życiu codziennym – jako darmowej energii dla nas i oszczędzanie środowiska.

Na rynku jest ogromny wybór kolektorów słonecznych, trzeba jednak zwrócić uwagę, że tylko wysoka jakość techniczna kolektorów, warunkuje stałe korzyści ekonomiczne. Inwestycja zwraca się po około 3-6 latach. Natomiast przy ciągłym wzroście cen energii czas zwrotu takiej instalacji będzie się jeszcze zmniejszał. Po tym czasie mamy już tzw. darmową energię o minimalnych kosztach eksploatacji.
W zestawach solarnych produkowanych przez Solartime stosowane są materiały gwarantujące bezpieczną i stabilną pracę, jednocześnie utrzymujące wysoki stopień absorpcji pozyskiwanej energii zgodnie z normami PN i EN. Szacowana trwałość kolektorów obliczona jest na około 35 lat przy 10-letniej gwarancji!

Projektując cały zestaw solarny, doradcy techniczni Solartime starannie dobierają jego części składowe, gdyż każda z nich ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie i żywotność systemu oraz ilość energii jaką jesteśmy w stanie pozyskać ze słońca. Warto wybrać zestaw wysokiej jakości, ponieważ inwestycja jest na lata i tylko dobry produkt gwarantuje nam zwrot poniesionych kosztów. Wszystkie stosowane przez SOLARTIME elementy składowe gwarantują stabilną pracę całego systemu a użytkownikom poczucie  bezpieczeństwa i komfortu:
– Kolektor płaski ST 191DE Solartime, charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością, powyżej 80,6% potwierdzoną certyfikatem Solar Keymark. Jego stabilna i bardzo solidna obudowa gwarantuje efektywną pracę w trudnych warunkach. Zastosowano w nim innowacyjną izolację w postaci płyty warstwowej PIR-extra 20mm, co pozwala na niską wagę pustego kolektora, tylko 32,5kg. Wężownicowy układ przewodów wewnętrznych (meander) gwarantuje równomierny przepływ we wszystkich kolektorach pracujących w układach bateryjnych oraz wysoki i równomierny odbiór ciepła ze wszystkich kolektorów. Zaletą jest jego bardzo niska temperatura stagnacji (maksymalna temperatura do której nagrzewa się kolektor) 191°C co gwarantuje duże bezpieczeństwo eksploatacji.

– Do funkcjonowania instalacji solarnej niezbędny jest zbiornik o pojemności kilkuset litrów jest to konieczne ze względu na to, iż słońce ogrzewa wodę tylko w ciągu dnia, dlatego zbiornik musi on pełnić funkcję „akumulatora ciepła” umożliwiającego korzystanie z gorącej wody nie tylko wieczorem, ale także następnego dnia rano. I również w tej kwestii firma Solartime ma do zaproponowania bardzo dobrej jakości zbiorniki z aż 7 letnia gwarancją!!

– Dwudrogowe grupy pompowe z separatorem powietrza zapewniają odpowietrzanie układu, które następuje bezpośrednio przy grupie pompowej – czyli  najczęściej w kotłowni.

– Wszystkie elementy instalacji są połączone elastycznymi przewodami ze stali nierdzewnej. Charakteryzują się one wysoką trwałością i odpornością na wielokrotne zmiany kształtu. Solarna osłona kauczukowa rury daje doskonałą izolację oraz jest odporna na silne promieniowanie słoneczne. Elastyczny system pozwala na kształtowanie w dowolny sposób połączenia. Długość przewodów odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb (nie ma dodatkowych połączeń pomiędzy kolektorem a grupą pompową). Jednolite połączenie gwarantuje wieloletnią szczelność układu jak również jego doskonałą izolację termiczną. Tym samym eliminuje się duże straty jakie mogą powstawać na przewodach .

– System solarny wyposażony jest w nowoczesny sterownik z wyświetlaczem. Jest bardzo prosty w obsłudze. Odczytujemy z niego wszystkie niezbędne informacje. Posiada dodatkowe funkcje zabezpieczające pracę kolektora i zasobnika. Regulator można przełączyć w specjalny TRYB URLOPOWY w przypadku dłuższego wyjazdu z domu. Posiada funkcję rozmrażania – szybki sposób na pozbycie się warstwy śniegowej w chłodniejszych okresach. System solarny Solartime dzięki inteligentnemu sterownikowi nie wymaga stałego nadzoru.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z produktami i nowoczesnymi rozwiązaniami jakie stosuje firma Solartime. Telefonicznie dowiedzą się Państwo pierwszych informacji dotyczących produktów i procedury otrzymania dotacji. Spotkanie w miejscu inwestycji organizowane jest bezpłatnie. Doradzany jest sposób montażu kolektorów słonecznych, dobierana wielkość instalacji pod potrzeby w danym miejscu i wyceniana cała usługa, łącznie z montażem. Poznana kwota brutto, to kwota odpowiadająca wartości kredytu jaki należy zaciągnąć w banku, który podpisał umowę z NFOŚiGW. Dotację w wysokości 45% poniesionych kosztów zwraca na zaciągnięte konto bankowe właśnie NFOŚiGW w ciągu max. 3 miesięcy od momentu podpisania umowy kredytowej. Pracownicy Solartime pomogą w wypełnieniu wszystkich niezbędnych wniosków zarówno do banku jak i o dotację. To my zajmujemy się skompletowaniem wymaganej dokumentacji. Razem z Państwem ustalą bank do którego wpłynie podanie o kredyt i dotację. Klient jest w banku raz – podpisać umowy:  o kredyt na instalację solarną oraz o zwrot 45% poniesionych kosztów na wskazane konto bankowe.

W trosce o obecnych i przyszłych klientów firma Solartime wprowadziła usługę 24-godzinnego serwisu. Wpływa to na komfort i poczucie bezpieczeństwa klientów firmy.

Powiedz NIE wysokim rachunkom, już dziś umów się na bezpłatną konsultację.

Zapraszamy do naszego oddziału w Sanoku

ul. Rymanowska 52
lub zadzwoń             13 46 46 120      515155900
www.solartime.pl

TEKST SPONSOROWANY

PrintFriendly
09-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook