REKLAMA
REKLAMA

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Sanoku (VIDEO)

SANOK. Do końca lutego 2012 r. 300 rodzin, zakwalifikowanych do realizowanego przez Miasto Sanok projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka”, dostanie nowe laptopy. Jednak, aby stać się posiadaczem sprzętu, każdy uczestnik musi wcześniej przejść obowiązkowe szkolenie.

 

Cykl szkoleń stacjonarnych rozpoczął się 5 grudnia br. i potrwa do 24 lutego 2012 r.

Uczestnicy projektu to osoby pochodzące z rodzin pozostających w trudnej sytuacji materialnej, a także osoby niepełnosprawne. Część z nich nigdy nie miała do czynienia z komputerem i Internetem, dlatego prowadzone szkolenia, pozwolą im sprawnie się nimi posługiwać.

– Cyfryzacja świata, w którym żyjemy jest powszechna. Mając to na uwadze postanowiliśmy wziąć udział projekcie, który pozwoli naszym mieszkańcom, będącym w trudniejszej sytuacji życiowej, na korzystanie z dobrodziejstw dzisiejszej techniki. Umożliwi im to otrzymany sprzęt, dostęp do Internetu, ale przede wszystkim pakiet szkoleń, dzięki którym zdobędą niezbędną wiedzę. Liczymy także, że nabyte umiejętności pozwolą uczestnikom projektu stać się bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy – mówi Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.

Zakres szkoleń, które prowadzą trenerzy – informatycy, obejmuje podstawy obsługi komputera i zasady pracy w systemie, organizację i zarządzanie danymi – obsługę edytora tekstów Word, arkusza kalkulacyjnego Excel, przeglądarki internetowej i zdobywanie informacji, obsługę poczty elektronicznej oraz podstawy zachowania bezpieczeństwa w sieci.

Szkolenia stacjonarne odbywają się w dwudziestoosobowych grupach i trwają tydzień dla każdej z nich. Uczestnicy pracują na laptopach, które pod koniec szkolenia zabierają do domu. Na tym jednak nie kończy się cykl szkoleniowy, bowiem, aby otrzymać pełny dostęp do Internetu (zapewniany przez specjalny modem) każdy uczestnik musi odrabiać lekcje e-learningowe, w sumie 144 godziny.

Na realizację projektu władze Sanoka pozyskały dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013 „Dotacje na Innowacje” „Inwestujemy w Waszą przyszłość”. Wartość projektu to 5 269 120 zł, zaś dofinansowanie wyniosło 4 478 752 zł.

Agnieszka Frączek

14-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)