REKLAMA
REKLAMA

Piesi ofiarami wypadków

PODKARPACIE/JUROWCE. Wczoraj na drogach Podkarpacia doszło do pięciu wypadków. Cztery z nich, to zdarzenia z udziałem pieszych. Niestety nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. W powiecie przemyskim zginął mężczyzna potrącony przez samochód.Po godz. 21. w Jurowcach w powiecie sanockim kierowca osobowego nissana potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. 78-letni mężczyzna ze złamaną nogą i ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala.

Pamiętajmy, że piesi to najmniej chronionymi uczestnicy ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się zawinionymi bądź mimowolnymi ofiarami tragicznych wypadków. Noszenie odblasków sprawia, że po zmroku są lepiej widoczni w światłach samochodu. Nawet jeśli popełniają błędy, kierowca dostrzeże ich znacznie wcześniej, dzięki czemu może zmniejszyć prędkość i bezpiecznie ominąć. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. Pieszy posiadający elementy odblaskowe jest widoczny dla kierowców już z odległości około 200 m.

KWP

06-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)