REKLAMA
REKLAMA

Podkaracka Nagroda Samorządowa – Burmistrz Sanoka wyróżniony

Burmistrz Miasta Sanoka Wojciech Blecharczyk po raz kolejny otrzymał wyróżnienie dla Najlepszego Burmistrza w Województwie Podkarpackim i został nominowany do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, zaś Miasto Sanok otrzymało tytuł Lidera Samorządności.

Wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystej gali finałowej XI edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, która miała miejsce 28 maja w Rzeszowie.
– Otrzymane wyróżnienia są dla mnie tym bardziej miłe, że moja praca i jej wymierne efekty widoczne w mieście, dostrzeżone zostały również przez Kapitułę. Dobrze jest znaleźć się także w gronie takich miast Podkarpacia, jak Rzeszów, Przemyśl, Krosno, czy Jasło – komentuje wyróżnienie Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Nagrody rozdano w Rzeszowie, w Dniu Samorządu Terytorialnego, który rozpoczął się paradą ulicami miasta. Prowadziła ją Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Jaćmierza.

Oprócz okolicznościowych przemówień, wykład z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i rozstrzygnięcia konkursu PNS, wygłosił prof. Michał Kulesza, który został odznaczony złotą odznaką PSST. Pomysłodawcą konkursu jest Tygodnik „Nowe Podkarpacie. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Nasza gmina/nasze miasto/nasz powiat na progu nowej kadencji”. Komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych i redakcji Tygodnika „Nowe Podkarpacie”, na podstawie nadesłanych przez samorządy ankiet nominowała po 5 samorządowców w kategoriach: powiat, gmina, miasta małe do 35 tys. mieszkańców i miasta duże powyżej 35 tys. mieszkańców.

W imieniu Burmistrza Sanoka wyróżnienia odebrał wiceprzewodniczący Rady Miasta Sanoka – Tomasz Dańczyszyn (pierwszy od prawej).
Fot. Andrzej Józefczyk

Jednym z nominowanych do PNS w ostatniej kategorii był Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka. Przy ocenie kapituła konkursowa brała pod uwagę, m.in. dobre zarządzanie, promocję miejscowości, wykorzystanie unijnych pieniędzy, działania na rzecz ekologii. Podczas gali wręczono statuetki dla najlepszych samorządowców w 2010 roku: wójta, burmistrza, prezydenta i starosty. Ponadto przyznano tytuły: Liderów Samorządności w Województwie Podkarpackim (jednym z laureatów tego tytułu jest Miasto Sanok) i Najpopularniejszego Samorządowca Społeczności Podkarpackiej. Wyróżniono jednostki samorządowe posiadające najlepsze strony internetowe.

Przy tej okazji wyróżniono także najzdolniejszą młodzież Podkarpacia. W jej gronie znalazł się uczeń I LO w Sanoku – Bartosz Głowacki. Podsumowano również i wręczono wyróżnienia Podkarpackiego Forum Lokalnej Prasy Samorządowej.

Agnieszka Frączek

02-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: ,